Bulunduğum Konumdaki İnternet Hızı Düştü

Chomusuke

Kilopat
Merhabalar, yaklaşık 2 yıl önce bulunduğum yere VDSL geldi ve Türk Telekom VDSL kullanıyorum. Altyapımın 50 Mbps'ye kadar desteklediği söylendi ve şu anki tarifem 35 Mbps'lik bir tarife. Türk Telekomdan memnunum ama TürkNet'in 100₺ fiyata alabileceğiniz en yüksek hız kampanyası ilgimi çektiği için altyapımı sorgulattım ve saçma bir sonuçla karşılaştım. TürkNet'e göre altyapım en fazla 13 Mbps destekliyor. Başka bir yerden daha deneyeyim dedim ve Millenicom'dan denedikten sonra da benzer bir sonuç aldım. Sizce bunun sebebi ne olabilir? En son Türk Telekom'dan denediğimde de ADSL hizmeti alabileceğim çıktı. Acaba bir çalışma yapılıyor ve bu yüzden lokasyon güncelleme esnasında vs. olabilir mi? Çok saçma çünkü.

Dosya Ekleri

• turknet.PNG
    turknet.PNG
    19,7 KB · Görüntüleme: 50
  • mile.PNG
    mile.PNG
    14 KB · Görüntüleme: 36
  • net.PNG
    net.PNG
    30,8 KB · Görüntüleme: 40
  • ttnet.PNG
    ttnet.PNG
    2,6 KB · Görüntüleme: 52
Bugün çok fazla konu açıldı hız düşüklüğü için sanırım core hatlarda bir değişim veya onarım-bakım var.

Merhabalar, yaklaşık 2 yıl önce bulunduğum yere VDSL geldi ve Türk Telekom VDSL kullanıyorum. Altyapımın 50 Mbps'ye kadar desteklediği söylendi ve şu anki tarifem 35 Mbps'lik bir tarife. Türk Telekom'dan memnunum ama TurkNet'in 100₺ fiyata alabileceğiniz en yüksek hız kampanyası ilgimi çektiği için altyapımı sorgulattım ve saçma bir sonuçla karşılaştım. TurkNet'e göre altyapım en fazla 13 Mbps destekliyor. Başka bir yerden daha deneyeyim dedim ve Millenicom'dan denedikten sonra da benzer bir sonuç aldım. Sizce bunun sebebi ne olabilir? En son Türk Telekom'dan denediğimde de ADSL hizmeti alabileceğim çıktı. Acaba bir çalışma yapılıyor ve bu yüzden lokasyon güncelleme esnasında vs. olabilir mi? Çok saçma çünkü.

En doğru bilgiyi modem arayüzündeki hat değerlerinden alırsınız.

En doğru bilgiyi modem arayüzündeki hat değerlerinden alırsınız.
Yanılmıyorsam hat değerlerimde 50 Mbps alabileceğim gözüküyor.

Bugün çok fazla konu açıldı hız düşüklüğü için sanırım core hatlarda bir değişim veya onarım-bakım var.

Sanırım buradaki hat bilgisi konusunda bir sorun var.

Dosya Ekleri

• hat.PNG
    hat.PNG
    24,1 KB · Görüntüleme: 53
Hat değerleri normal 37 Mbps alabilirsin Türk Telekom'dan sorguladığında düşük çıkmasının sebebi websitesi güncel değil. Birkaç hafta önce çalışmalar başladı Türkiye genelinde artık yüksek bant genişliğine kavuşacağız.

Ben de öyle düşünüyorum ama yine de sormak istedim. Umarım kısa zamanda daha yüksek hızlarla güncellerler haritayı, diğer operatörler de Türk Telekom'dan alıyorlar sanırım ağ bilgisini.

Hat değerleriniz en fazla 55 Mbps destekliyor ama kopma olmaması için size bir alt hız standardı olan 35 Mbps'yi tanımlamışlar hocam.
Anormal bir durum yok.

Tarifem zaten 35 Mbps ve sorun burada değil. Daha önceki altyapı sorgulamalarda bana 55-60 Mbps'e kadar tarife öneriyordu operatörler. Şu anda hepsi en fazla 16 Mbps alabilirsin diyor, anlatmak istediğim buydu. Şu anki tarifemle ilgili bir sorun değil bu.

Ben de öyle düşünüyorum ama yine de sormak istedim. Umarım kısa zamanda daha yüksek hızlarla güncellerler haritayı, diğer operatörler de Türk Telekom'dan alıyorlar sanırım ağ bilgisini.

Tarifem zaten 35 Mbps ve sorun burada değil. Daha önceki altyapı sorgulamalarda bana 55-60 Mbps'e kadar tarife öneriyordu operatörler. Şu anda hepsi en fazla 16 Mbps alabilirsin diyor, anlatmak istediğim buydu. Şu anki tarifemle ilgili bir sorun değil bu.

Sitedeki bilgiler yanılabiliyor bazen siz onlara geçseniz dahi alalacağınız hız budur.

Geri
Yukarı