TürkNet internet hızı düştü

Shory

Kilopat
Daha fazla  
1 yıldır TürkNet kullanıyorum ilk başta 35 Mbps Download alıyordum sonra altyapıma baktığımda 90 Mbps alabileceğimi gördüm ve TürkNet'a arıza kaydı bıraktım Download'ı 55'e çektiler. Eğer 90 Mbps download verirsek internetiniz sık sık gider dediler. Ben de bir şey demedim ve 55 Mbps kullanmaya başladım ilk 1 ay sorunsuz bir şekilde 55 Mbps Download aldım. Fakat bu ay içerisinde Download'ım 8'i geçmedi arıza kaydı bıraktım fakat hayla aynı ne yapabilirim? Pingim 15'ken 51'e çıktı.

Screenshot (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet servis sağlayıcıları genelde ürün satışı olarak sizlere ... Mbps'e kadar ifadesini kullanır. Tabi ki de tüm servis sağlayıcılar müşterilerini memnun etme yoluna gider. Kasıtlı olarak internet hızınızı düşürmezler. Genel olarak günün belirli saatlerinde internet hatları üzerinde bu gerek santrallerde gerek bulunduğunuz bölgede yoğunluklar olur. Bu yoğunluklar sebebiyle internet hızınız bir tık aşağı düşer. Veya altyapınız bir santrale bağlıdır. Hat değerleriniz kötü olabilir. Bu altyapıdan veya bina içi tesisatından dolayı kaynaklanabilir. SNR marjı olarak ifade edilen değerlere göre sizin internet hızınız belirli bir yere kadar çıkarılır. SNR marjını çok düşürmemeye dikkat edilir. Hattınız 16 mbps'e kadar destekleyebilir fakat SNR marjı 16 mbps'te belli bir seviyenin altına düştüğünde ki bu seviye genellikle çoğu sağlayıcıya göre 6.0 değeridir , internetinizde kopmalar olur. Kopmalar olmaması için hattınızı stabil şekilde çalışabilecek en yüksek hıza sabitlerler. Veyahut eğer internetiniz bir anda 15-20 mbps kadar düşmeler yaşandıysa büyük ihtimalle altyapıda veya santralde bir problem vardır ki bu size yansıdıysa bölgenizde başka kullanıcılara da yansımıştır bunu da en yakın zamanda çözerler. Sizden kaynaklı bir problem ise de kendi tesisatınızı kontrol edin veya ettirin.

Turknet bunu sık yapıyor. Benim apartmanımda 35 mbit yazıyordu, ben aldım 2-3 gün 35 mbite kadar kullandım (yaklaşık 32 mbit çıkıyordu hız testlerinde). Sonra hız 6-7 mbit'e düştü, ping çok arttı upload hızım 0.2 mbit'e kadar düştü. Sayısız arıza kaydı bıraktım. Sonunda bana gelen mesaj hızımın başarıyla 11 mbit'e çıkarılmasıydı. Daha sonra birkaç arıza kaydı daha bıraktım, beni arayıp attıkları mesajı yinelediler. Ben de almam gereken hızın 35 mbit olduğunu, 11 mbit hızla neden övündüklerini anlamadığımı ilettim. Bana verilen cevap daha da ilginçti; "İyi de hattınız zaten en fazla 11 mbit destekliyor". Ben de kurulumdan sonraki 2-3 gün içinde 35 mbit kullandığımı belirtip firmanın şeffaflığından şüphe ettiğimi söyledim ve iptal talebinde bulundum. Taahhütsüzdü benim aldığım. Yine de faks çekmemi istediler, faks örneği istedim ve yaklaşık 1 hafta onu bekledim. Gelince de hizmet düşüklüğü, yani memnuniyetsizlik sebebiyle iptal ettirme talebinde bulundum. Sitesinde büyük puntolarla memnun kalmazsanız paranız iade diyorlar ya hani, külliyen yalan. İlk ayı tam ücret olarak verdim (kaldı ki arkadaşını getir kampanyasından yararlanmıştım), ikinci ayda da kullanmışım gibi gözüken 5 günün parasını verdim. Türk Telekom altyapısını kullanan bir ISS'den internet hizmeti alacaksanız bu sadece TTNet olmalı, çünkü TTNet işgüzarlık yapıyor, öncelikli olarak kendi müşterisine hizmet verip diğerlerini çok aksatıyor. Şimdi Kablonet aldım, 24'e kadar yazıyor, 23,60'ın altını görmedim bile. Bir daha da Turknet'e bulaşmam.

Türknet fiyat ve AKN'siz internet konusunda Türkiye'de öncelik yapan bir firma kesinlikle bunu yok sayamayız buda Türknet'i Türkiye'de hep gözümüzde yukarıda görüceğiz ama son zamanlarda artık Türknet'e çok müşteri geldi ve tanındıkça AKN'siz İnternet'e geçmek isteyenlerin sayısı artı fakat Türknet'in kendisinin bu kesintileri yaptığını değil son zamanlarda artan müşteri potansiyelini hatların kaldıramadığını bu nedenle kopmalar ve hız düşmelerin nedeni olduğunu söyleyebilirim..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı