Bunalımdan nasıl çıkılır?

RiaSenpai

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Evga RTX 3060 12GB,İ9 11900KF,XPG 8X2 3200MHZ Ram,1.5TB M2 SSD,Gigabyte Z590 UD,Corsair RM750 750W PSU,Gamepower Warcry/Sıvı Soğutma
Meslek
E-Ticaret
Selam, bu aralar gerçekten hiçbir şey canımı çektirmiyor. Eskisi gibi mutlu ve enerjik değilim. Gücümü kaybettim. Uyku düzenim bozuldu ve sürekli halsiz uyanıyorum. Negatif düşünüyorum her şeyi. Gerçekten her gün ağlayasım geliyor. Türkiye'nin durumu, arkadaş ilişkilerim bu bunaltıyı güçlendiriyor.

Bu yüzden kendime geri gelmem, gücümü kazanmam ve pozitif olmam için bana yöntemler sunun.

Selam, bu aralar gerçekten hiçbir şey canımı çektirmiyor. Eskisi gibi mutlu ve enerjik değilim. Gücümü kaybettim. Uyku düzenim bozuldu ve sürekli halsiz uyanıyorum. Negatif düşünüyorum her şeyi. Gerçekten her gün ağlayasım geliyor. Türkiye'nin durumu, arkadaş ilişkilerim bu bunaltıyı güçlendiriyor.

Bu yüzden kendime geri gelmem, gücümü kazanmam ve pozitif olmam için bana yöntemler sunun.

Arkadaşlarınla oyunlar oyna seni kötü hissettiren şeyleri pek takma olabildiğince seni sinir eden gıcık eden kişilerden uzak dur.

Hayatını düzene koy. Belli saatte uyu ve uyan. Kahvaltı ile akşam yemeğini aynı saatte ye. Belli rutinler edin. Yürümek gibi. Mümkünse manzara izlemeye çalış. Kafanda sorguladığın şeylere ya mantıklı ve geçerli çözümler bul, ya da uzaklaştırmaya çalış. Kendine hedefler koy ve ilerle. Kitap okumak gibi. Bilgisayar ve telefonda vaktini azalt. İnsanları dinle, gözlemle ve izle. Kesinlikle kitap oku. Hayatı herşeyiyle kabul et. Değiştiremeyeceğin şeylerde takılıp kalma.

Geri
Yukarı