Depresyondan nasıl çıkılır?

Ara sıra depresyona giriyorum. İsteksizlik, huzursuzluk, karamsarlık, mutsuzluk gibi kötü birçok duyguları yaşıyorum. Antidepresan kullanıyorum. Citol 10mg kullanıyorum ve bir etkisini göremiyorum. Biraz da kendi çabalarım la depresyondan çıkmak istiyorum. Dizi izlemeye karar veriyorum sonra sıkılıp kapatıyorum, depresyondan önce boyle değildim oturur diziyi bitirir kalkarım. Bana yardimci olur musunuz?

Hocam, öncelikle ilaç almayı bırakın antidepresanlar beyninizi köreltir ve düşünemediğiniz için kendinizi iyi hissedersiniz, ilaç kullanmayı bırakmakla başlayın.

Ben de kendimi bazen böyle hissediyorum aslında çoğu zaman böyle isteksizlik, tembellik, aman boş ver kafası, stres, kaygı. Okula gidiyorum beden dersine giriyorum 1. dersten itibaren sanki yeniden doğmuş gibi oluyorum.

Sonra anladım ben hiç spor falan yapmadığım için böyleymişim, hem de vaktinizi bir şeyler yapmak-öğrenmek için harcayınca zaten depresyona girmiyorsunuz çünkü bu aklınıza gelmiyor ya da sizi üzen şeyler gelmiyor.

Hem vaktiniz boşa gitmiyor hem de bir şeyler öğreniyorsunuz, kendinizi geliştirin spor yapın, sağlıklı beslenin.

Ve kendinize güvenin, zamana bırakmayın kendinizi, zaman asla ilaç olmadı, sizin kalkıp bir şeyler yapmanız lazım.

Ara sıra depresyona giriyorum. İsteksizlik, huzursuzluk, karamsarlık, mutsuzluk gibi kötü birçok duyguları yaşıyorum. Antidepresan kullanıyorum. Citol 10mg kullanıyorum ve bir etkisini göremiyorum. Biraz da kendi çabalarım la depresyondan çıkmak istiyorum. Dizi izlemeye karar veriyorum sonra sıkılıp kapatıyorum, depresyondan önce boyle değildim oturur diziyi bitirir kalkarım. Bana yardimci olur musunuz?

Emin ol Türk insanının çoğunda dönem dönem yaşanan şeyler bunlar. Ben ilaç kullanmıyorum ama deprasyon ara sıra bana da uğruyor sağ olsun ülke ekonomisi ve insanımızın saçmalıkları sayesinde. Çok çok özel durum değil bunlar önce bunların her insanın hayatında dönem dönem olabilecek durumlar olduğunu kabullenmen lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Depresyonun genel de sebebi olur diye düşünüyorum. Mesela işsizlik veya kendini beğenmemek bunlara örnek verilebilir. Her gün 1-2 saat kadar bu sorunu çözecek adımlar attığında kendini iyi hissedebilirsin diye düşünüyorum.

Benim sorunum da yalnızlık ve sosyal olamamak bu sorunun üstüne gittiğimde sorunumun çözüldüğünü gördüm ama devamlılığı olmayınca tekrar eski halime döndüm. Temel tavsiyem yalnız kalma arkadaş edin sosyalleş ve spor vb aktivite bul.

Geri
Yukarı