Depresyondan nasıl çıkılır?

techopc452

Centipat
Depresyon atakları oluyor çoğunluk onun haricide duygularım kendi kendine hissediyor arkadaşımda yok bu çukurdan nasıl çıkarım dostlar eskiden şarkı dinlemezdim şimdi dinliyorum fayda yok eskiden telefonum yoktu şimdi var 2 kere psikiyatriye gittik faydası yok ailemde götürmüyor bir şeyin yok diye yaşımda 16.

Son düzenleyen: Moderatör:
Deprasyon atakları oluyor çoğunluk onun haricide duygularım kendi kendine hissediyor arkadaşımda yok bu çukurdan nasıl çıkarım dostlar eskiden şarkı dinlemezdim şimdi dinliyorum fayda yok eskiden telefonum yoktu şimdi var 2 kere psikiyatriye gittik faydası yok ailemde götürmüyor bir şeyin yok diye yaşımda 16.

Hocam psikiyatrist ilaç yazar. İlaç yazdı mı veya yazdıklarını kullanıyor musunuz?

Deprasyon atakları oluyor çoğunluk onun haricide duygularım kendi kendine hissediyor arkadaşımda yok bu çukurdan nasıl çıkarım dostlar eskiden şarkı dinlemezdim şimdi dinliyorum fayda yok eskiden telefonum yoktu şimdi var 2 kere psikiyatriye gittik faydası yok ailemde götürmüyor bir şeyin yok diye yaşımda 16.

Depresyonda diye bir şey yok bunlar hep başka ülkelerin oyunu.

Psikiyatrist ilaç yazdı mı yazdıysa ne yazdı? Düzenli kullanıyor musun, ne zamandır kullanıyorsun? Zaten şöyle söyleyeyim 2 kere gitmekten direkt fayda göremeyebilirsin. Depresyon çok basit gibi görünse de altında yatan sebeplerin tedavi edilmesi, tedavi edilene kadar da ilaç kullanman en doğrusu olacaktır. Eğer imkanın varsa psikoterapi eğitimi olan bir psikiyatriste ya da BDT eğitimi almış bir psikoloğa gidebilirsin.

Depresyonda diye bir şey yok bunlar hep başka ülkelerin oyunu.
Bazı kitaplar öyle diyor ancak bilimle bunu yalanlamak için olan insanların iyi niyetli olduklarını düşünmüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam depresyon ilk verilen ilaçla %80, ikinci verilen ilaçla %60 geçiyor. Yani verilerin yalan söyleyeceğini sanmam.

Psikiyatr ilaç yazdı mı yazdıysa ne yazdı? Düzenli kullanıyor musun, ne zamandır kullanıyorsun? Zaten şöyle söyleyeyim 2 kere gitmekten direkt fayda göremeyebilirsin. Deprasyon çok basit gibi görünse de altında yatan sebeplerin tedavi edilmesi, tedavi edilene kadar da ilaç kullanman en doğrusu olacaktır. Eğer imkanın varsa psikoterapi eğitimi olan bir psikiyatriste ya da bdt eğitimi almış bir psikoloğa gidebilirsin.

Bazı kitaplar öyle diyor ancak bilimle bunu yalanlamak için olan insanların iyi niyetli olduklarını düşünmüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam deprasyon ilk verilen ilaçla %80, ikinci verilen ilaçla %60 geçiyor. Yani verilerin yalan söyleyeceğini sanmam.

Deprasyon diye bir şey yok ya bunlar hep başka ülkelerin oyunu inanmayın bunlara.

Geri
Yukarı