Bundan birkaç sene sonra Türkiye'de bilinçli insan kalmayacak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsanlıktan nasibini almamışsın. Birini öldürmeyi bu denli rahatlıkla nasıl ifade edebiliyorsun, nereden geliyor bu rahatlık ya?

Çoğunluğu Arap bile değil:)

Her Müslümanı Arap, her Arap'ı Müslüman zanneden; İslam'dan nefret ederek yaşayan; gerçekleri görmeyecek kadar kör, gördüklerini inkar edecek kadar cahil; hiçbir şey bilmeyen ve hala kendi dediğinin doğru olduğunu düşünen bir "insanımsı" daha. Konunun başlığına kanıt niteliğindesin.

Konunun başladığı ve geldiği yere bak... :D Emeği geçenlerin ellerinden öpüyorum, bazen ufak trollükler yaptığım konularda bu kadarını başaramadım.

İmkanı olanlar zaten son 7-8 yıldır gidiyor, şu anda bu imkanı eline geçirenlerin de önemli bir kısmı gidiyor. 2 yıldır ben de güzel bir teklife karşı koyup burada kalıyordum, büyük oranda burada emek verip yıllarca uğraşıp kurduğum izole çevreyi değiştirmek ve başka yerde yeniden hayat kurmaya üşeniyordum. Sanırım artık gelecek yaz ben de yolcuyum, burada kalmak için kendime bulduğum bahaneler sürekli azalıyor.

Çoğunluğu Arap bile değil:)

Her Müslüman'ı Arap, her Arap'ı Müslüman zanneden; İslam'dan nefret ederek yaşayan; gerçekleri görmeyecek kadar kör, gördüklerini inkar edecek kadar cahil; hiçbir şey bilmeyen ve hala kendi dediğinin doğru olduğunu düşünen bir "insanımsı" daha. Konunun başlığına kanıt niteliğindesin.

Müslümanlığın kökü araplardır görüyoruz zaten imamları diyaneti ışid ve benzeri örgütleri gerçek müslümanlığı çok iyi gösteriyorlar bize merak etmeyin 🤠

Konunun başladığı ve geldiği yere bak... :D Emeği geçenlerin ellerinden öpüyorum, bazen ufak trollükler yaptığım konularda bu kadarını başaramadım.
Tahmin etmeliydim, insan düşüncesini bile belirtmemeli. Yoksa konu taa adam öldürmeye kadar geliyor.

İlk yorumunda Müslüman ülkeler cahildir, bağnazdır tarzı bir yorum yapmıştın. Kısacası tüm müslümanlar cahildir dedin. Bende sana diyorum ki, Atatürk'de bir Müslümandı, bu adam cahil miydi sence? Yani demek istediğim zekanın, siyasetin, ülke durumunun vs. aklına artık ne gelirse, bunun dinle alakası var mı? Buna kendin inanıyor musun? Ve bu yorumun cevabını sana zaten yorumumda vermiştim, aynı cevabı ikinciye alıyorsun şu an.

Ben konuyu tartışma olsun diye açmadım, konunun haline bak. Aklımdan geçenleri söyledim adam konuyu geldi dine bağladı, Müslümanlara cahil dedi. Bunun gibiler gerçekten beter olmaya mahkum. Şuraya bak, herkes birbirine nefret kusuyor. Ben umutsuzluğumu belirttim bu konuda, gerçekten de umutsuz olmakta haklıymışım.
Sence bu söylemimden tüm Müslümanlar cahildir anlamı mı çıkıyor? Okuduğunu anlamayacak kadar sığ bir görüşe sahip olduğun belli. Ayrıca sevip savunduğun Atatürk'ü Müslüman zannedecek kadar tarih bilgisinden yoksunsun. Ama gerçekten açtığın konuda bir şeye emin oldum ki technopat belli bir seviye içerisinde tartışacağın bir forum değil. Her şeyden önce okumayı, okuduğunu anlamayı, anladığını analiz etmeyi öğrenin. Kısacası ilk hedefiniz saldırmak değil öğrenmek bilinçlenmek olsun.

"Orta doğu ülkesi değiliz aslında bunu tercih ettik. Avrupa kültürünü benimsemek yerine bedevi dinini ve adetini benimsedik. Türklüğümüzü unutup Araplaştık ve daha da cahilleştik. Tüm yanlış seçimlerle buralara kadar geriledik. Dış politikaya önem vermek yerine sahte milliyetçi bir tavır takınıp herkesi kendimize düşman ettik. Dahası saymakla bitmeyen bir çok sebep var."

@494722 Gerçekten seninle tartışmaya girmek istemiyorum. Tamam dostum sen haklısın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı