Bungalov otel nasıl yapılır?

NuteLya

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Bugüne kadar her türlü ihtiyacımda sizlerden bilgi alarak birçok şeyi birlikte yaptık.
Yeni bir planımı sizlerle paylaşmak ve bilgi almak isterim.
Ben 2 dönüm bir arazi satın alacağım. Araştırdığım kadarıyla belediyeden imar durum belgesi alıp ( bu ada bu parsel de turizm işletmeciliği yapılabilir ) bungalov tarzı işletmeler kurulabiliyor. Ancak belediye bu belgeyi vermez ise çevre şehircilik bakanlığı ya da orman bakanlığından ekolojik turizm adı altında farklı bir belge alarak da yapabiliyoruz.
Bunların dışında daha öncesinde veya sonrasında yapmam gerekenler konusunda bir bilgim yok. Araştırarak yapmaya çalışacağım. Ancak danışmanlık hizmeti almak istediğim de 200 bin TL gibi absürt bir fiyatla karşılaştım. Bu yüzden bilgisi olanlar var ise yardımcı olursalar sevinirim.
Belediyeden imar durum belgesi aldık. Devamında proje çizdirdik. Direk yapıma başlayabiliyor muyuz? İzlemem gereken yol nedir?
Devletten bungalov işletmesi için teşvik, hibe vs alabiliyor muyuz?
Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Teşvik olarak faizsiz kredi veriliyordu ticari işletmelere en son. Bunun dışında yapı izinlerini aldıktan sonra bir de işletme izni almanız gerekmekte. Bildiğim kadarıyla inşaat bittikten sonra denetlemeye geliyorlar. Benim bildiğim buraya kadar böyle. Proje çizdirdikten sonra onu Fen işleri de onaylamalı diye biliyorum.

Geri
Yukarı