Hasar tespiti başvurusu nasıl yapılır?

Makaleler
3
Yer
Mersin
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan lisanslı firmalara başvurulacağı yazıyor ama e-Devlet üzerinden başvuru yerini bulamadım; sadece hasarlı bina sorgulama var. Binadan herhangi birinin tapuyla başvuru yapabileceği belirtilmiş de bunun öncesinde bina sakinleriyle görüşmeye gerek var mıdır? Sonra biri çıkıp kimse bana bilgi vermedi, ücretini de vermiyorum diyebilir mi?

@HellForce_X dediğin deprem bölgesi için geçerli olabilir belki. Ben Mersin'deyim. Geçenki 6.4'ten sonra farklı yerlerde 2 bina boşaltıldı ve bu da rahatsız etti beni. İnternette yazana göre de daire başı 1500-2000 lira ücreti varmış bu karot testinin.
Olabilir, Şanlıurfa'da oturuyorum deprem bölgesi kapsamına giriyor onun için para almamış olabilirler. Belediye'nin hatlarından bilgi almayı deneyebilirsin.

Binanızda oturan daire sahipleri ile ilk olarak bir dilekçe imzalıyorsunuz. Sonrasında belediyenizin ilgili bölümüne bu işlem için başvuru yapıyorsunuz. akabinde sizden bu işlemi yapacak bir denetim firması ile anlaşmaları yok ise sizin bulmanızı istiyorlar ve fiyatta anlaşma sağlandıktan sonra işlemler başlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı