Bunlar fiber kablosu mu?

Fiber kablo kardeşim.

Oturduğun binanın önünden fiber hat çekilse dahi gittiği yer bellidir sonlandırmak için.

Sana gelmesi için binada en az 6 daire olması lazım. Bahaneler bitmiyor ne yazık ki.

Kabloyu çeken saha ekibinden veya kaynak, sonlandırmasını yapan ekipten senin olduğun binaya gelip gelmeyeceğini sorabilirsin.

Fiber kablo dış kapıdan içeri çekildiyse eğer gönlün rahat olsun. Kutu yerleştirilir ve aktif olduktan sonra fibere geçiş için ararlar.

Yalnız Türk Telekom kendisinden fiber abonelik alacaklar için bu imkânı sağlıyor artık.
6 daire üzeri apartmanda oturuyorsan ve en az 4 tanesi abonelik yapması sonucunda gelmişse eğer ve diğer daireler icin hat bıraksıysa başka sağlayıcı üzerinden alma şansın var.
Bina 8 daire. 3 daire sadece internet kullanıyor, apartman yaşlı maalesef. Ama dükkanlar var onda da internet kullanıyorlar.

Şu kabloları bir gün ben de görebilecek miyim acaba, şu gözler şu kabloları görecek mi acaba 😔
6-7 sene önce gördüm. O asfalta incecik bir kesik attılar. İçine yatırdılar fiberi. Beyaz fiberi modeme kadar da getirdiler sonra. Bu dünyada görecek başka bir şeyim yok demiştim. :p
Şu bomboş geçen hayatımda 2 tane şey görmek istiyorum;

• 1 - Evime fiber İnternet'in geldiğini.
• 2 - Masamın üzerinde almayı hayal ettiğim 22.000 TL'lik ''hayali'' bilgisayarım.

Ama gerçeklere gelirsek aynen böyle.

bos-cuzdan-620x465.jpg

Mail adresinin sonundaki tr'den sonraki noktayı sil.

Cevap gelince böyle olur 🤣
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı