Sürprizbozan Bunny Girl Senpai filminin sonu tam olarak nasıl bitti?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Ben de anlayamadım. @SypeR açıklar. En iyisi baştan izlemek.
Vallahi her şey yerli yerine oturmuştu hocam. Şimdi kafam karıştı yahu :D Animenin başından beri ölü olması falan imkansız gibi bir şey bu arada ya. Nasıl olabilirdi ki öyle bir şey? Olay zaten burada Mai ile Sakuta'nın hafızasıydı ve o soru işaretini ben kendimce hallettim.

Mai ve Sakuta'nın Shoko ile beraber olduğu anıları sıfırlanıyor, Mai ve Sakuta yine bildiğimiz Mai ve Sakuta oluyor. İşte filmin sonunda bir anda Sakuta, Shoko'yu görüp hatırlıyor gibi oluyor o kadar. Ayrıca o göğüs yaraları sendromdan dolayı olması gerek, en azından animesi böyle açıklamıştı diye hatırlıyorum. Öte yandan zaten filmi, animenin sonundan 2 sene sonrasını anlatıyor.

Hadi filmin sonunda geçmişe gidip o yaralar gitti dense anlardım fakat animenin başından beri Sakuta'nın göğüsü o şekilde yaralı.

Son düzenleme:
Bence geriye dönersek Shoko'yu iyileştirebiliriz dedikten sonra geriye dönüyorlar sonra tekrardan birbirine aşık oluyorlar.
Bu kısım doğru. Filmde yanlış hatırlamıyorsam Mai ve Sakuta birlikte sahilde gezerken Shoko'yu görüyorlar. Daha sonra Sakuta Shoko'yu hatırlıyor ve görmezden gelmek yerine kalp rahatsızlığı için donör bulmasına yardımcı oluyor. Bu sayede ikisi de hayatta kalıyor.

Bir saniye, şu an çok karıştı. Sakuta ta animenin başından beri mi ölüydü?
Aslında hem ölüydü hem de değildi. Ergenlik Sendromu denen muhabbette buradan doğuyor aslında. Yani Şrodingerin kedisi hesabı. Yapımcılar bize bir olayı açıklayana kadar ne olup olmadığını bilemiyoruz. Yani kutunun kapağını açmamız gerekiyor.

Animenin başında Sakuta'yı yaşarken ama daha önceden yaralanmış olarak görüyor ve tanıyoruz. Sakuta, Mai-san ile tanıştıktan sonra farklı ergenlik sendromu (içimizde bastırmış olduğumuz pişmanlıklar sendromu diyelim) olayları inceleniyor ve izliyoruz. Bir noktada Sakuta kendisini kurtaran (olduğunu düşündüğü) Shoko ile sahilde anılarını görüyoruz ve Sakuta yine kanlar içerisinde kalıyor. Sonra olay çok derine inilmeden kapatılıyor ve filme geçiliyor.

Filmde Sakuta'nın yaralanmasının ve karnının kanlara bulanmasının sebebi Sakuta'nın kalbinin Shoko'ya nakledilmiş olması olduğunu Shoko'nun kendi ağzından Sakuta'ya anlatırken öğreniyoruz. Bunun sebebi ise hastanede Shoko'nun küçüklüğü ile tanışan Sakuta'nın, hastanede duvara afiş şeklinde asıl olarak bulduğu organ nakli broşürünü doldurup cüzdanının içine koyması. Yine filmde gösterildiği gibi Shoko'nun büyümüş haliyle Sakuta buluşuyor, Shoko arabanın önüne atlıyor, Sakuta onu kurtarmak için itiyor ama kendisi ortada kalıyor. Sonuç olarak ise Sakuta'nın ölümü trafik kazası ile meydana geliyor. Sakuta'nın kalbi Shoko'ya naklediliyor, Sakuta ölüyor, Shoko hayatta kalıyor. Buraya kadar her şey tamam.

Gelelim işin Ergenlik Sendromu tarafına. Shoko, nakilden sonra aradan geçen süre esnasında hayatında yapmak istediği her şeyi yapıyor. Fakat bir nokta da Sakuta'nın onu kurtardığı ve hayatta kalmasını sağladığı için pişmanlık duyuyor ve aslında onun yaşayıp, kendisinin ölmesi gerektiğini düşünüyor. Pişmanlığı o kadar güçleniyor ki ergenlik sendromu tetikleniyor, ikisi tanışmadan önceki zamana geri dönülüyor. Shoko'nun büyük hali ile Sakuta ilk defa sahilde karşılaştığında ise animede geçen göğüs yarası muhabbetine bağlanıyoruz. Burada sebebin Sakuta'nın kalbinin aynı anda 2 canlı içerisinde atıyor olmasından kaynaklı olduğunu iyice anlıyoruz. Benzer bir konu Futaba üzerinden anime de işlenmişti.

Neyse, Shoko ergenlik sendromu sonrası tekrar geriye sarıyor zamanı. Bu sefer kesin olarak ölmek istiyor. Ama Sakuta, Shoko ile sahilde tanışıp ergenlik sendromu geçirdiği için Mai-san ile tanışma fırsatı yakalıyor. Anime de yaşanan olaylar yaşanıyor, ikisi yakınlaşıyor. Mai-san, Sakuta'nın öleceğini öğrendiğinde, Sakuta'ya kendi evinin önünde bir söz söylüyor "Lütfen beni geçmişe döndüğümüzde tekrar bul.". Burada Mai'nin bir plan yaptığını anlıyoruz. Sakuta'nın kaza alanında öldüğünü bildiği için onu kurtarmak amacıyla bu sefer arabanın önüne atlıyor, Shoko ve Sakuta kurtuluyor, Mai ölüyor. Mai'nin kalbi Shoko'ya naklediliyor, Shoko yaşıyor. Ama bu duruma ne Shoko hazır ne de Sakuta. Shoko zaten ölemediği için üstüne birde Sakuta'nın sevdiğini kaybetmesine daha çok pişman oluyor ve Sakuta da sevdiği öldüğü için tüm bunların yaşanmasından dolayı kendini suçlayıp, pişman oluyor. Shoko ve Sakuta'nın biriken pişmanlıkları bir sendroma daha sebebiyet veriyor ve 3 karakterde daha önceden hiç tanışmadığı bir döneme zamanı geriye sarıyorlar. Sakuta ve Mai-san önceki anıları sebebiyle anime üzerinde tanıştıkları zamandan bile önce tekrardan birbirlerini bulup, yakınlaşıyorlar. Daha sonra birlikte gezerken filmin sonunda yaşadıkları her şeyin sorumlusu Shoko'yu (küçük olanı) görüyorlar. Mai-san ilk başta pek anımsayamasa da Sakuta olanları bir rüya gibi anımsadığı için (çünkü sendroma sebep olan pişmanlık duyan kişilerden birisiydi) Shoko'yu tanıyor ve onu başka bir kalp nakli ile kurtarıyorlar. Böylece hem anime hem film düzgün şekilde bağlanmış ve hikaye havada bırakılmadan sonlandırılmış oluyor.

Anlatırken beyin yakmamak için o kadar uğraştım ama kendi beynim yandı diyebilirim. Anlatım bozukluğu yaptıysam kusura bakmayın. Hikaye evreni birbirine çok fazla noktadan bağlanıyor.

Spoiler olmayan etiket dışında şunu söyleyebilirim: SAKUTA ADAMDIR.

@Akif9748 @Lintos umarım kafanızda soru işareti kalmamıştır artık.

Sakuta ve Mai-san önceki anıları sebebiyle anime üzerinde tanıştıkları zamandan bile önce tekrardan birbirlerini bulup, yakınlaşıyorlar.
Yani aslında film, kronolojik olarak neredeyse animenin öncesini anlatıyor diyebiliriz. Yani geçmişe gidiliyor sürekli, evet ama tarih hiç aşağılara inmiyor tuhaf bir şekilde, ilerlemeye devam ediyor yani. Ayrıca alıntıladığım yerde anlamadığım bir şey var.

1622818867255.png

Burada Sakuta "Bu yıl birçok olayla karşılaşmamayı dilerdim" tarzı bir şey diyor ve Mai resmini attığım şekilde Sakuta'ya cevap veriyor. Bu cevap demek oluyor ki Mai, geçmişten Sakuta'yı hatırlıyor.
Aslında hem ölüydü hem de değildi. Ergenlik Sendromu denen muhabbette buradan doğuyor aslında. Yani Şrodingerin kedisi hesabı. Yapımcılar bize bir olayı açıklayana kadar ne olup olmadığını bilemiyoruz. Yani kutunun kapağını açmamız gerekiyor.

Ve ufak da olsa burada soru işaretim var diyebilirim. Anime boyunca ergenlik sendromunu derinlemesine anlayamadığım için sorun çektim sanırım. Hem ölü olup, hem ölü olmamasına tam olarak hala anlam veremiyorum.
Neyse, Shoko ergenlik sendromu sonrası tekrar geriye sarıyor zamanı. Bu sefer kesin olarak ölmek istiyor. Ama Sakuta, Shoko ile sahilde tanışıp ergenlik sendromu geçirdiği için Mai-san ile tanışma fırsatı yakalıyor. Anime de yaşanan olaylar yaşanıyor, ikisi yakınlaşıyor. Mai-san, Sakuta'nın öleceğini öğrendiğinde, Sakuta'ya kendi evinin önünde bir söz söylüyor "Lütfen beni geçmişe döndüğümüzde tekrar bul.". Burada Mai'nin bir plan yaptığını anlıyoruz. Sakuta'nın kaza alanında öldüğünü bildiği için onu kurtarmak amacıyla bu sefer arabanın önüne atlıyor, Shoko ve Sakuta kurtuluyor, Mai ölüyor. Mai'nin kalbi Shoko'ya naklediliyor, Shoko yaşıyor. Ama bu duruma ne Shoko hazır ne de Sakuta. Shoko zaten ölemediği için üstüne birde Sakuta'nın sevdiğini kaybetmesine daha çok pişman oluyor ve Sakuta da sevdiği öldüğü için tüm bunların yaşanmasından dolayı kendini suçlayıp, pişman oluyor. Shoko ve Sakuta'nın biriken pişmanlıkları bir sendroma daha sebebiyet veriyor ve 3 karakterde daha önceden hiç tanışmadığı bir döneme zamanı geriye sarıyorlar. Sakuta ve Mai-san önceki anıları sebebiyle anime üzerinde tanıştıkları zamandan bile önce tekrardan birbirlerini bulup, yakınlaşıyorlar. Daha sonra birlikte gezerken filmin sonunda yaşadıkları her şeyin sorumlusu Shoko'yu (küçük olanı) görüyorlar. Mai-san ilk başta pek anımsayamasa da Sakuta olanları bir rüya gibi anımsadığı için (çünkü sendroma sebep olan pişmanlık duyan kişilerden birisiydi) Shoko'yu tanıyor ve onu başka bir kalp nakli ile kurtarıyorlar. Böylece hem anime hem film düzgün şekilde bağlanmış ve hikaye havada bırakılmadan sonlandırılmış oluyor.[/ISPOILER]

Anlatırken beyin yakmamak için o kadar uğraştım ama kendi beynim yandı diyebilirim. Anlatım bozukluğu yaptıysam kusura bakmayın. Hikaye evreni birbirine çok fazla noktadan bağlanıyor.

Spoiler olmayan etiket dışında şunu söyleyebilirim: SAKUTA ADAMDIR.

@Akif9748 @Lintos umarım kafanızda soru işareti kalmamıştır artık.
Sakuta ve Shoko'nun sahilde tanışma olayı zaten olayın en başı diye biliyorum. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam Sakuta epey bir vicdan azabı çekip Mai ile birlikte otobüsteyken geçmişe gitmek isteyip, Shoko'yu kurtaracağını söylüyordu. Ve ikisi de biliyordu ki o kadar geçmişe gitmek, Sakuta ve Mai'nin tanışmadan önceki zamana gidilmesi demekti. Sakuta bunu dedikten sonra Mai tabii ki anlayışla karşılıyor ve "Birbirimizi yeniden buluruz biz" tarzı bir cümle kuruyor.

Sonra ise Sakuta acilen hastaneye çağrılıyor, arayan Shako'nun annesi oluyor. Shako bayağı ölüm döşeğindeyken, ameliyat masasının üzerindeyken Sakuta geçmişe döneceğini ve kurtaracağını söylüyor Shako'ya. Shako ise "Hiçbir şey yapma, ben ne yapacağımı biliyorum, bana bırak" tarzı bir şey söylüyor ve öylelikle bir şekilde geçmişe gidiliyor. Ayrıca filmin sonu değil, animenin sonunda Mai'den önce Shako, Sakuta ile ilgilendiği için Mai bu duruma aşırı üzülmüştü ve Sakuta'dan uzak kalmak istemişti.

Mai çekimler için biraz uzağa gittiği zaman Sakuta koştur koştur peşine gitmişti ve Mai ile barışmaya çalışmıştı. Sakuta sanıyordu ki Mai, Shako ile onu aldattığını düşünüyor. İşin aslı Mai, Shako'dan önce Sakuta'nın yanında olamadığı için çok büyük üzüntü çekiyordu. Mai, animenin sonunda bunu anlatınca Sakuta ile bağları çok daha güçlendi.

Ciddi anlamda birbirlerini ölümüne seviyor gibi oldular diyebilirim. Mai hakkında yazdıklarım neticesinde o trafik kazasına yeniden dönelim. Bana kalırsa burada Mai'nin bir planı yoktu, Mai az önce anlattığım olay doğrultusunda Sakuta'yı ne kadar çok sevdiğini göstermek için kendini feda etti, orada bir plan yoktu yani.

Son düzenleme:
Yani aslında film, kronolojik olarak neredeyse animenin öncesini anlatıyor diyebiliriz. Yani geçmişe gidiliyor sürekli, evet ama tarih hiç aşağılara inmiyor tuhaf bir şekilde, ilerlemeye devam ediyor yani. Ayrıca alıntıladığım yerde anlamadığım bir şey var.

Eki Görüntüle 1055852

Burada sakuta "bu yıl birçok olayla karşılaşmamayı dilerdim" tarzı bir şey diyor ve mai resmini attığım şekilde Sakuta'ya cevap veriyor. Bu cevap demek oluyor ki mai, geçmişten Sakuta'yı hatırlıyor.

Ve ufak da olsa burada soru işaretim var diyebilirim. Anime boyunca ergenlik sendromunu derinlemesine anlayamadığım için sorun çektim sanırım. Hem ölü olup, hem ölü olmamasına tam olarak hala anlam veremiyorum.

Sakuta ve Shoko'nun sahilde tanışma olayı zaten olayın en başı diye biliyorum. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam sakuta epey bir vicdan azabı çekip mai ile birlikte otobüsteyken geçmişe gitmek isteyip, Shoko'yu kurtaracağını söylüyordu. Ve ikisi de biliyordu ki o kadar geçmişe gitmek, sakuta ve Mai'nin tanışmadan önceki zamana gidilmesi demekti. Sakuta bunu dedikten sonra mai tabii ki anlayışla karşılıyor ve "birbirimizi yeniden buluruz biz" tarzı bir cümle kuruyor.

Sonra ise sakuta acilen hastaneye çağrılıyor, arayan Shako'nun annesi oluyor. Shako bayağı ölüm döşeğindeyken, ameliyat masasının üzerindeyken sakuta geçmişe döneceğini ve kurtaracağını söylüyor Shako'ya. Shako ise "hiçbir şey yapma, ben ne yapacağımı biliyorum, bana bırak" tarzı bir şey söylüyor ve öylelikle bir şekilde geçmişe gidiliyor. Ayrıca filmin sonu değil, animenin sonunda Mai'den önce shako, sakuta ile ilgilendiği için mai bu duruma aşırı üzülmüştü ve Sakuta'dan uzak kalmak istemişti.

Mai çekimler için biraz uzağa gittiği zaman sakuta koştur koştur peşine gitmişti ve mai ile barışmaya çalışmıştı. Sakuta sanıyordu ki mai, shako ile onu aldattığını düşünüyor. İşin aslı mai, Shako'dan önce Sakuta'nın yanında olamadığı için çok büyük üzüntü çekiyordu. Mai, animenin sonunda bunu anlatınca sakuta ile bağları çok daha güçlendi.

Ciddi anlamda birbirlerini ölümüne seviyor gibi oldular diyebilirim. Mai hakkında yazdıklarım neticesinde o trafik kazasına yeniden dönelim. Bana kalırsa burada Mai'nin bir planı yoktu, mai az önce anlattığım olay doğrultusunda Sakuta'yı ne kadar çok sevdiğini göstermek için kendini feda etti, orada bir plan yoktu yani.

Kardeşim filmi 5 dakika önce 2. kez bitirdim ve sana katılıyorum. Mai'nin Sakuta'yı kurtarmak için daha önceden bir plan yapmadığını düşünüyorum. Onu ölümüne sevdiği için kendini feda ediyor. Sonra tekrar pişmanlık, sar başa.

Kardeşim filmi 5 dakika önce 2. kez bitirdim ve sana katılıyorum. Mai'nin Sakuta'yı kurtarmak için daha önceden bir plan yapmadığını düşünüyorum. Onu ölümüne sevdiği için kendini feda ediyor. Sonra tekrar pişmanlık, sar başa.
Açıkçası anime ve film aşırı etkileyici ve güzeldi. Aşırı güzel ve etkileyici olmasının yanı sıra bir o kadar kafa karıştırıcıydı ne yazık ki. Çok iyiydi, çok güzeldi deyip geçmek lazım gibi artık. Yoksa kafayı yiyebilme ihtimalimiz var artık teori üreteceğiz diye :D

Biraz daha basite indirgemek isterim. Sakuta'nın göğsündeki yara izi Shoko'nun büyik halinin hayatta olmasından dolayı var. Büyük Shoko'yu görmeseler bile aslında onun yaşayacağı bilindiği ve olaylar Laplace'nin Şeytan'ı gibi aslında bir simulasyon yaşıyorlar diyebiliriz. Bu Kuantum Fiziği konusunu Futaba Sakuta'ya animede anlatıyor. Sakuta'nın iki kişiliğe bölünmesini sağlayan Shoko aslında onu bir nevi Laplace Şeytanı konumunda olduğunu da gösteriyor. Sonda ise Shoko ile olan bölümleri unuttuklarını fark ediyoruz. Sonda Mai-san'ın oynadığı filmin kalp nakli bekleyen bir kız olduğunu söylüyorlar. Aslında Shoko kalp nakli almıştı ama Shoko ile olan anılarını hatırlamadıklar (ya da silindiği için) onu çıkartamıyorlar. Sahile gittiklerinde bu sahili neden sevdikleri hakkında bir muhabbet geçiyor. Sonra sahile indiklerinde yürürken Shoko'yu görüyorlar. İlk başta Sakuta çıkaramasa da sonra birden çıkartıyor ve anılar aklına geliyor. Başka sci-fi ve psikoloji animelerinde ve gerçek hayatta da gördüğümüz gibi beyin anıları tamamını hiçbir zaman silemiyor. Aslında bu yüzden bir nevi o sırada Deja Vu yaşıyor diyebiliriz. Bence sonu ve kendi serisi harika olan bir anime ve filmdi. Her ne kadar insanlar her şeye yüzeyden baksa bile aslında karakterlerin kişilikleri her dakika kendilerini yargılıyor ve daha fazla yardım etmek istiyorlardı. Devamı gelirse yine patlama yapacağını düşünüyorum.

Keşke Mai-san gibi bir kızla tanışsam ve onla sevgili olsam. Kişilik olarak böyle insanlar ile yakın olmak isterdim.

Biraz daha basite indirgemek isterim. Sakuta'nın göğsündeki yara izi Shoko'nun büyik halinin hayatta olmasından dolayı var. Büyük Shoko'yu görmeseler bile aslında onun yaşayacağı bilindiği ve olaylar Laplace'nin Şeytan'ı gibi aslında bir simulasyon yaşıyorlar diyebiliriz. Bu Kuantum Fiziği konusunu Futaba Sakuta'ya animede anlatıyor. Sakuta'nın iki kişiliğe bölünmesini sağlayan Shoko aslında onu bir nevi Laplace Şeytanı konumunda olduğunu da gösteriyor. Sonda ise Shoko ile olan bölümleri unuttuklarını fark ediyoruz. Sonda Mai-san'ın oynadığı filmin kalp nakli bekleyen bir kız olduğunu söylüyorlar. Aslında Shoko kalp nakli almıştı ama Shoko ile olan anılarını hatırlamadıklar (ya da silindiği için) onu çıkartamıyorlar. Sahile gittiklerinde bu sahili neden sevdikleri hakkında bir muhabbet geçiyor. Sonra sahile indiklerinde yürürken Shoko'yu görüyorlar. İlk başta Sakuta çıkaramasa da sonra birden çıkartıyor ve anılar aklına geliyor. Başka sci-fi ve psikoloji animelerinde ve gerçek hayatta da gördüğümüz gibi beyin anıları tamamını hiçbir zaman silemiyor. Aslında bu yüzden bir nevi o sırada Deja Vu yaşıyor diyebiliriz. Bence sonu ve kendi serisi harika olan bir anime ve filmdi. Her ne kadar insanlar her şeye yüzeyden baksa bile aslında karakterlerin kişilikleri her dakika kendilerini yargılıyor ve daha fazla yardım etmek istiyorlardı. Devamı gelirse yine patlama yapacağını düşünüyorum.

Keşke Mai-san gibi bir kızla tanışsam ve onla sevgili olsam. Kişilik olarak böyle insanlar ile yakın olmak isterdim.
O Laplace Şeytanı olayı falan vs. tam olarak anlayamadığım için taşlar bazı yerlerde tam oturamadı. En başta demiştim zaten Shako ile olan anılar sıfırlandı ama yine Mai-San ile Sakuta'nın anıları duruyor demiştim. Hani sadece boşluklar oluşuyor. Shako'nun ortaya çıktığı ve Shako ile beraber oldukları anılar sıfırlanmış diyorum ben, o aralar yaşadıkları şeyleri hatırlamıyorlar sadece.

Sakuta'nın göğsündeki yara en başından beri var olduğuna göre yani aslında her şey olup bitmişti, bir nevi geçmişteler miydi anime boyunca? Biz geçmişi izledik gibi bir şey. Ve neden Sakuta'nın yarası bir canavar tarafından saldırıya uğramış gibi görünüyor? Kalp nakli için ameliyat yarası öyle olmaz ki.

Shoko animenin sonunda 4. sınıftaki hali ödevini bitirebilmişti bunu bitirmesi @Lintos'un dediği gibi Shoto'nun kendisi uyuyarak zamanda geriye gidip ödevi tam anlamıyla bitirir bu da Puberte sendromunu devreye sokmaz. Bu sayede kalp nakli olayına hiç gerek kalmamış oluyor. Bu Mai ile Sakuta'nın tanışması Shoto'yla alakalı değil yani başlıbaşına animenin başında Shoto'nun tamamlamadığı ödevi Puberte sendromu olup bütün bunların kaynağıydı ve Shoto zamanda geriye giderek bu ödevi bitirip her şeyi olması gerektiği gibi yapıyordur.

Geri
Yukarı