Burçlara inanıyor musunuz?

Doğru arkadaşlar. Astronomi ile astronomlar ilgileniyormuş. Astrolog olanlar değil.

Astrologlar astronominin adını kirletiyor bana göre.

Bir tarafta Mars gezegenine iniş yapıp oranın toprağını araştıran bilimciler var. Diğer tarafta Mars gezegeninin hareketlerinin falanca burca filanca etkilerini konuşanlar var. Düşününce aralarında kaç bin yıllık kafa yapısı farkı var acaba?

Bu tarz şeylerin etkisi şudur. Astrolog teki çıkıp çok genel bir konuşma yapar. Tutma ihtimali yüksektir, eğer tutarsa ben demiştim der ve herkes şaşırır. Ama durum şudur ki bu astrologlar gün içinde onlarca şey söyler ve bunların illaki bir alıcısı olur. Birisi tutunca der ki filanca Astrolog benim hakkımda doğru bildi. Böyle böyle yayılır.
Bu arada pek çok Astrolog Ekonomistleri ve politikayı takip eder. Buna göre mantıklı çıkarımlar yapmaya çalışır ve bunu kendince gezegenlere bağlamaya çalışır.

Hocam şansa yaşıyoruz zaten. Bir tane gezegen mi benim hayatımı yönlendirecek ki? İmkanı yok ya. Milleti seansı 250 TL'den kandırıyorlar.Arada bir tane de tutturdu mu astrolog mudur nedir artık zaten popüler bir astrolog olursan günde rahat 1k TL kazanırsın. İnsanı kandırmanın ve insanların da ne kadar çabuk kanabileceklerinin kanıtı bu bilim dalımsı şeydir.
Bu tarz şeylerin etkisi şudur. Astrolog teki çıkıp çok genel bir konuşma yapar. Tutma ihtimali yüksektir, eğer tutarsa ben demiştim der ve herkes şaşırır. Ama durum şudur ki bu astrologlar gün içinde onlarca şey söyler ve bunların illaki bir alıcısı olur. Birisi tutunca der ki filanca Astrolog benim hakkımda doğru bildi. Böyle böyle yayılır.
Bu arada pek çok Astrolog Ekonomistleri ve politikayı takip eder. Buna göre mantıklı çıkarımlar yapmaya çalışır ve bunu kendince gezegenlere bağlamaya çalışır.
Havadan şansa para gelir ve o sırada astrolog ve gezegeni;
-biz demiştik gelecek diye.

Geri
Yukarı