Burçlara inanıyor musunuz?

Burçlara inanıyor musunuz

• Evet

Oy: 2 2,4%
  • Hayır

Oy: 41 48,2%
  • İşime gelirse

Oy: 16 18,8%
  • Ölsem inanmam.

Oy: 19 22,4%
  • Ölsem inanmam.

Oy: 17 20,0%
  • Ölsem inanmam.

Oy: 14 16,5%
  • Bence kesin doğru

Oy: 2 2,4%

• Oy verenlerin toplamı
    85
İnanmıyorum. Mesela benim burcum parayı harcamı çok seviyormuş her boş şeye bile para harcıyormuş hatda sevgilisi için her türlü fedakarlık yapmaya hazırmış falan filan. Boş şeyler tam tersine ben paranın kiymetini bilen boş şeylere para harcamayan yatırım yapmayı seven ve sevgili edinmekten nefret eden biriyimdir. Bir de bu inanış bana şamanizm gibi geliyor İslam kökenli olmadığı için inanmıyorum.

Burcum diye bir şey konuşuyorsanız olayı anlamış değilsinizdir.

Astroloji 12'lik ev sistemi, gezegenler ve yanlış hatırlamıyorsam 1400 adet "geçmişten" günümüze gözlemlenmiş (hani teleskop falan yok ya) gök cismine göre düzenlenmiştir.

Burçlarınız, yerleşimleriniz ve bunların en basitinden istatistiki olarak sosyolojik yansımalarıdır olay.
Geçmişte teknolojinin olmaması, o insanları daha aptal yapmadı ki günümüze kadar geldik. Tabi muhtemelen 12.000 yıl önce Göbeklitepe nezdinde ne yaşandıysa hatırlamıyoruz.

Bana göre burçlar ile dinler aynı şey. Bir takım toplumu ayırmak ve kendi istekleri doğrultusunda onları yönetmek için koyulmuş belli başlı kurallar mevcut. Fakat dinler daha popüler, sanırım onların kuralları ve ödül sistemleri insanları daha çok cezbediyor.
Daha çok gerçekçiliği bence.

Daha çok gerçekçiliği bence.

Çünkü evrenin oluşmasını sağlayacak bir şey olmak zorunda o büyük patlama mesela hiçbir şey yok iken nasıl oluştu orada insanınkinden üstün birer güç olmalı.

O aylarda doğan insanların genel özelliklerini toplamışlar. Evet genel olarak doğru (şu ayda doğan insanlar genelde sıcakkanlı gibi) ama astroloji kısmı yok.

Geri
Yukarı