Burçların Tarihi Değişti!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
NASA Announces New Horoscope

Umarım ingilizceniz yeterlidir.

Ayrıca ben burçların değişmesi konusunda hevesli bir insan değilim. Nasa'nın açıklamaları mutlak değil. Tartışmalar sözkonusu.

@BrainHacker
Sizin ingilizce hiç yok herhalde.

1. Bu Nasa'nın resmi bir açıklaması değil, bizim "Sabah" gazetesi gibi bir sazan olan "The Talon" isimli bir internet sitesi.
2. Bu olayın Nasa'ya dayandırılmasının nedenide şudur (site adında sadece Nasa yazıyor diye):
NASA değil Türk medyası: Burçlar değişmiş haberimiz yok! - Diken
Bu linkte saçmalığın nedeni var.

Umarım Türkçeniz yeterlidir.

@Silinen üye

Kardeşim senin anlamadığın, biraz gezersen nette fark edeceksin. The Independent, The New York Times, Telegraph ve diğer tüm küresel prestijdeki siteler aynı resmi anonsu kamuya servis ediyor. Ve biz sana inanacağız öyle mi? Sen ne saçmalıyorsun?
Kaldı ki belki de NASA tartışmaya açık bir anons yaptı. Ben kesinen burçların tarihi değişti demiyorum. Böyle bir anons yayınlandı diyorum. Her şeyi bilen bir makamdan ahkam kesmeyi bırak.

You're almost certainly not the star sign you think you are

@BrainHacker

Kardeşim senin anlamadığın, biraz gezersen nette fark edeceksin. The Independent, The New York Times, Telegraph ve diğer tüm küresel prestijdeki siteler aynı resmi anonsu kamuya servis ediyor. Ve biz sana inanacağız öyle mi? Sen ne saçmalıyorsun?
Kaldı ki belki de NASA tartışmaya açık bir anons yaptı. Ben kesinen burçların tarihi değişti demiyorum. Böyle bir anons yayınlandı diyorum. Her şeyi bilen bir makamdan ahkam kesmeyi bırak.

You're almost certainly not the star sign you think you are

@BrainHacker
Ben sana NASA'NIN RESMİ AÇIKLAMASI dedim. Gidip sağdan soldan birbirini kopyalayıp haber yayınlayanları göster demedim. "Www.nasa.gov" gibi resmi NASA sitesi diyorum. Anladın mı?

Haberin İngilizce olması onu resmi veya gerçek yapmaz.

Son düzenleme:
Orada haklılık payın var. Buna bende şaşırdım. Resmi sitede yok. Fakat bir yalanlama, veya hakkımızda yapılan haberler asılsızdır gibi bir açıklama da yapılmış değil. Açıkçası resmi bir yalanlama haberi de yok. Bu yüzden sana fazla hak veremiyorum. @BrainHacker

Nasa'nın olaydan belkide haberi bile yoktur bilim ile uğraşmaktan... Üstelik kendisinin yapmadığı bir haberi yalanlamak için haberi yapmamış olması yeter.
@Silinen üye

Her zaman prosedür senin dediğin gibi işlemiyor. Resmi bir kurum, bir söylenti, büyük medyalarda kuvvetlendiğinde bir açıklama yapar genelde. Avrupa'da bu böyledir. Ama tabii, buna mecbur değil. Ayrıca NASA'yı bu kadar övme. Kendileri zamanında 51.Bölge, Roswell Ufo Vakası ile ilgili dünya kamuoyunu yanıltıcı çok veri paylaştı. Bugünlerde bile bazen şu tarzda saçmalayabiliyorlar: Yeni bir Dünya bulduk. Nerede? Karşına on sayfalık, denklemlerle dolu bir TAHMİN bildirisi çıkıyor. Amaç insanları ara sıra şaşırtmak. Kendileri teorik astrofizik fetişistliği yapmakta meşhurdur. Yeni evrenler, dünyalar... Ha, bu onları saygın olmayan bir kurum yapmaz. Dünya'daki en saygın kurumlardan biridir. Fakat senin dediğin gibi 24 saat bilim ile uğraşan, arada bir dünya kamuoyunu yanıltıcı haberler paylaşarak kaypaklık yapmaktan uzak duran, toz pembe bir yer değil orası. Bu kadar övmene gerek yok.

@BrainHacker

Konuyu saptırma arkadaş. Az önce savunduğun şeyin haline bak. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı