Burnum çok çirkin

• Konuyu başlatan 89666
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 199
  • Görüntüleme 17B
Ay ne küçük burun sevası varmış anam. Bir bırakmadınız küçük burnun peşini. Merak etme çirkinlik algısı her vakit değişmekte. Hatta Instagram'da Twitter'de güzellik algısı ne ise o zamanın çirkinlik algısı odur. Belki bir süre sonra büyük burnu insanlar daha çekici bulacak nereden biliyorsun. Tamam yamukluğu düzelttir ama büyüklüğüne elleme. Çok sancılı geçer ve istediğin sonuç olmazsa bu sefer psikolojiniz bozulabilir.
Gelecekte her şey daha da kötü olacak. Güzellik algısı objektiftir. (insula bölgesi bir şeyin güzel/tatlı/yakışıklı olduğuna karar verdiği amigdala da buna bağlı duygusal reaksiyonu tetikleyen bir yapıdadır. Daha önceden bunun testleri de yapıldı, çirkinsen kaybedensin.)
Eski yıllarda insanlar çok daha kolay eşleşirken, erken yaşta bekareti bozulurken artık erkekler eşleşemiyor bile. Sosyal medya sağ olsun gerçek hayatın önüne geçti, en çirkin kadına yüzlerce erkek yazıyor, yüzlerce erkek birbiriyle yarışıyor.

Bir noktadan sonra dayanılmıyor, cinsellik ihtiyaçtır çünkü. Güzel bir mesleğim olsa bile saplık delirtir adamı.
Cinsellikle burunun ne alakası var? Görmüyor musunuz saçlarının yanlarını kazıtıp tespih sallayarak gezen lavuklar her gün başka biriyle yapıyor.
Bu burun konularına dayanamıyorum. En sonunda burnumun fotoğrafını atacağım saygı duruşuna geçeceksiniz. Şöyle bir kafa atsam haşmetli burnum sizi ortadan ikiye ayıracak hala burun burun burun.

Ben de nefes sorunu nedeniyle septoplasti olmayı düşünüyordum, nasıl bir sorun yaşadınız acaba?
Daha önce burnumda ki kırık nedeni ile kıkırdak yapımda da bozukluk vardı. Burnun çalışma sistemi tek taraflı oluyor, bir taraf açıkken diğer taraf kendini kapatıyor ve diğer burun deliğinden nefes almaya başlıyorsunuz. Bende ki durum bir taraf tamamen tıkalı olduğu için neredeyse bu sistem hiçbir şekilde çalışmıyor ve nefes alamıyordum. Mecbur kaldığım için kıkırdağı düzelttirmek durumunda kaldım. Sizde de ciddi şekilde sağlık problemi yaratmıyorsa dokundurmayın. Ameliyat olduktan sonra aldığım bir darbe nedeni ile tekrar bir ameliyat daha geçirdim. O kıkırdağı içeriden burnunuzu kesmeden olduğu gibi düzeltip alt kısımlardan kendiliğinden eriyen dikişlerle düzeltiyorlar. Ancak ameliyat olduktan sonra burnunuzu iyi korumanız lazım. Herhangi bir kavgayı ayırırken bile aklınıza burnunuz gelmeli.

Şunu da belirtmeliyim, ameliyat sonrası uyku probleminiz varsa bile ortadan kalkıyor. Daha dinç uyandığım, daha verimli nefes alabildiğim ve yaptığım sporlarda daha sağlıklı nefes alabildiğim bana kattıkları ile bir gerçek. Sağlığınıza dikkat edin.

Daha önce burnumda ki kırık nedeni ile kıkırdak yapımda da bozukluk vardı. Burnun çalışma sistemi tek taraflı oluyor, bir taraf açıkken diğer taraf kendini kapatıyor ve diğer burun deliğinden nefes almaya başlıyorsunuz. Bende ki durum bir taraf tamamen tıkalı olduğu için neredeyse bu sistem hiçbir şekilde çalışmıyor ve nefes alamıyordum. Mecbur kaldığım için kıkırdağı düzelttirmek durumunda kaldım. Sizde de ciddi şekilde sağlık problemi yaratmıyorsa dokundurmayın. Ameliyat olduktan sonra aldığım bir darbe nedeni ile tekrar bir ameliyat daha geçirdim. O kıkırdağı içeriden burnunuzu kesmeden olduğu gibi düzeltip alt kısımlardan kendiliğinden eriyen dikişlerle düzeltiyorlar. Ancak ameliyat olduktan sonra burnunuzu iyi korumanız lazım. Herhangi bir kavgayı ayırırken bile aklınıza burnunuz gelmeli.

Peki burun etini aldırdıktan sonra böyle bir risk olur mu? Şahsen bir tutamadım değil. Bende kemik eğriliği var dediğiniz gibi. Ya bir taraf nefes alıyor ya diğeri ya da hiçbiri. Bazen şanslı günümde oluyorum iki burun deliği birden açık oluyor. Açıkçası sadece burun etinden ameliyat olsam burun eğriliği var ve her nefes aldığımda sağ tarafa doğru kapanıyor burnum. E bir de üstüne kırıldı bir kere burnum açıkçası ameliyat olma konusunda tırsmadım değil. Göğüs için aynı şekilde tırsıyorum. Normal şekilde sıkıntısız bir ameliyat yok mu yahu.

Peki burun etini aldırdıktan sonra böyle bir risk olur mu? Şahsen bir tutamadım değil. Bende kemik eğriliği var dediğiniz gibi. Ya bir taraf nefes alıyor ya diğeri ya da hiçbiri. Bazen şanslı günümde oluyorum iki burun deliği birden açık oluyor. Açıkçası sadece burun etinden ameliyat olsam burun eğriliği var ve her nefes aldığımda sağ tarafa doğru kapanıyor burnum. E bir de üstüne kırıldı bir kere burnum açıkçası ameliyat olma konusunda tırsmadım değil. Göğüs için aynı şekilde tırsıyorum. Normal şekilde sıkıntısız bir ameliyat yok mu yahu.
Kemik eğriliği bu ameliyattan daha farklı ve biraz daha sancılı. O ameliyat daha farklı, en son burnunuzun alt kısmından estetik yapılır gibi kesiliyor ve düzeltildikten (törpülendikten) sonra tekrar dikiliyordu şuan sistem böylemi emin olmamakla birlikte yazdıklarımı bilen biri düzeltmede bulunabilir. Burun eti ve kıkırdağı düzeltme işlemi basit ama ondada cerrahi müdahale var. Burun bazen nefes alıyor gibi olabilir ama bu çok uzun sürmüyor. Aynı tatsızlıkları çok sık yaşadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı