Burry Soprano tutuklandı!

EwW83-nWEAI7Aca.jpg

Mary Jane adlı şarkısı ile hafızalara kazınan Burry Soprano tutuklandı. Düşünceleriniz nelerdir?

Parodi yapanın ceza aldığı ama doğrudan yapanın ceza almadığı bir ülkeyiz. Bu daha sadece bir örnek, tonla benzeri durum var.
Kime gözleri çarparsa ona kitleniyorlar.
Yaşı küçük kişiler o an durumu anlamasa da dinlerken bilinçaltlarına yerleşiyor. Hangi ebeveyn çocuğunun kötü alışkanlıklarla büyümesini ister ki? Bu yüzden bu tür hataların yaptırımları olmalı. Her konuda yabancıları örnek veriyorsunuz, var çoğu ülkede çocukları yanlış yola sokacak durumları koruyan yasalar var.
Almanya lootbox sistemini kumar olarak gördüğü için 18 yaş altındakilere yasaklamak adına adım atmış bile. EA'in pek işine gelmeyecek gibi...

Uyuşturucuya özendirmeden tutuklanmış olmasına rağmen savunan arkadaşlarımız var. Hip-hop zaten Türkiye'de popülerlik amacıyla kullanıldığından ve piyasanın pisliğinin %40-%50'si burada döndüğünden mümkün olduğunca uzak duruyorum. Zamanında para kazanmak için stüdyomda amatör rapçilerin kayıtlarını alırdım iyi para bırakırlardı. Piyasada 3-5 kalem var hakkıyla eleştiren, söz yazan da kimsenin haksızsın diyemediği. Onları zaten siz biliyorsunuz. Onun dışındakiler beni pek ilgilendirmiyor.

Bu kadar katı olmanın manası yok arkadaşlar, yarın bir gün ailenizden birinin ya da sizin başınıza attığınız bir tweetten, çektiğiniz bir videodan yaptığınız bir şeyden başınıza aynısı gelebilir. Daha anlaşılır olması için Ceg'in floodunu bırakıyorum. Aşağıdan yukarıya okuyun.
Eki Görüntüle 920561
Bu kadar katı olmamızın manası var, çünkü yarın bir gün ailemizden birinin uyuşturucu veya benzeri madde kullandığını görmek istemeyiz. Siyasete bağlayarak asıl sebebin üzerini örtme girişiminden başka bir şey değil o flood.
Ya hak etmiş!
Yahu bu ülkede mafya, haraç alan cinayet işleten uyuşturucu satan mafya babaları elini kolunu sallayarak geziyor, saçma sapan diziler milletin ahlakını bozuyor yetmiyor ufacık çocuğa tecavüz edenler takım elbise giydi diye serbest bırakılıyor vs vs. bunun gibi 1 milyon örnek daha sayabilirim. Bunlar milletin ahlakını bozmuyor bunlara oh demiyorsunuz ama şarkı yaptı diye tutuklanan adama oh diyorsunuz. Böyle çomarlar olduğu sürece biz daha çok insan haklarında kenya'dan falan bile geri kalırız.
Aynen kardeşim bu şarkıyı dinledikten sonra 34652 milyon Türk genci uyuşturucuya başladı zaten.(!)
Bana kalırsa bir müzik dinleyip uyuşturucuya özenen varsa o onun salaklığıdır, torbacılar sokaklarda parklarda kol geziyor. Adam kapı kapı gezip uyuşturucu dağıtmıyor, kullanıcı konusuna gelirsek hangi madde bağımlısı hapse girdi şuana kadar?

Şarkı dinleyerek uyuşturucuya mı başlanır bu ne saçmalık diyenler açıp bağımlılık ile ilgili iki makale okurlarsa tüm bağımlılıkların merakla ve "bir kere deneyeyim sadece merak ediyorum" ile başladığını, sonrasında "ben arada bir içiyorum istesem bırakırım" ile devam ettiğini ve en sonunda bağımlılığın tamamen gerçekleştiğini göreceklerdir. Bağımlılıkla mücadele için hazırlanan broşürlerin, sunumların bile küçük yaştaki çocuklar için merak uyandırıcı olabileceği tartışılırken şarkının merak uyandırmayacağını savunmazsınız diye umuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı