Bursalı Pilotcar yerli mini elektrikli kamyonet üretimine başladı

Kleapsien26

Picopat
Bursa'da otomobil alanında aktif çalışmalar yapan Pilotcar firması hafif mini kamyonet üretimine başladığını duyurdu. P-1000 ismini verdiği hafif hizmet aracı elektrikli olup taşimacılıkta maliyeti azaltmaya yönelik üst düzey verimlilik sunuyor. İlk etapta 3600 adet üretilecek olan bu aracın fiyatı henüz belli değil.
2023'te ABD'de satışa sunulacak.
1870 kilogram taşıma kapasitesi, 55 km/s hızı, 220 kilometr menzil, 7-9 saatte tam şarj imkanı başlıca özellikleri arasında.

sdn0-2-768x914.jpg

Kaynak:Pilotcar

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek güvenlikli olmayan bir araç gibi geldi.

Onu geçtim bence gayet hoş bir araç olur çıkarsa. Kargo şirketleri için güzel bir dağıtım aracı haline gelir, arka kısmına soğuk hava deposu gibi bir sistem yapılıp kasapların ürünlerini taşıması kolaylaştırabilir.

Bakınca birçok kullanım alanı sağlıyor hoşuma gitti. Kötüsünden de olsa orada multimedyanın olması bile güzel bir özellik benim gözümde böyle bir araç için. Kişisel kullanım için bile alırdım açıkçası hoş.

Pek güvenlikli olmayan bir araç gibi geldi.

Onu geçtim bence gayet hoş bir araç olur çıkarsa. Kargo şirketleri için güzel bir dağıtım aracı haline gelir, arka kısmına soğuk hava deposu gibi bir sistem yapılıp kasapların ürünlerini taşıması kolaylaştırabilir.

Bakınca birçok kullanım alanı sağlıyor hoşuma gitti. Kötüsünden de olsa orada multimedyanın olması bile güzel bir özellik benim gözümde böyle bir araç için. Kişisel kullanım için bile alırdım açıkçası hoş.

Şasesi çelikten üretiliyor. Yani internete okuduğum yorumlara oranla üretim amacını anlayan az kişidensiniz hocam tebrik ederim. Ülkemizde hala insanlar verimlilik ne demek onu bilmiyor. Amerikalı'ların yüksek araba ve yüksek beygir sevdası gibi bir şey.

Şasesi çelikten üretiliyor. Yani internete okuduğum yorumlara oranla üretim amacını anlayan az kişidensiniz hocam tebrik ederim. Ülkemizde hala insanlar verimlilik ne demek onu bilmiyor. Amerikalı'ların yüksek araba ve yüksek beygir sevdası gibi bir şey.

Bizim ürettiğimiz çoğu ürün başarısız oluyor ancak bu tip araçların desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Baktım bu modelin çöp toplama, açık kasa ve şasi modelleri de varmış. Çöp toplama ve kargo modelleri en işe yarar olanları gibi gözüktü.

Koca çöp araçlarındansa bu tip minik araçların birkaç mahalleye bakması çok daha iyi olur. Kargo için de büyük araçlar yerine şehir içinde bu tip küçük araçların hızlı ve seri bir şekilde ufak kargoları dağıtıp işin içinden çıkması da büyük bir artı sağlar. Hem de daha çevreci ve verimli bir yol olur ama bize yaranılmaz.

Abi artık şu "yerli milli" sloganlarını atmayın ya.
Önemli olan %1000000000 yerli olması değil, önemli olan ülkeye katkı sağlayıp sağlamadığı. Mesala Samsung Türkiye'de telefon fabrikasını açtı ve bu ülkemiz için harika bir şey.

Abi artık şu "yerli milli" sloganlarını atmayın ya.
Önemli olan %1000000000 yerli olması değil, önemli olan ülkeye katkı sağlayıp sağlamadığı. Mesela Samsung Türkiye'de telefon fabrikasını açtı ve bu ülkemiz için harika bir şey.

"Yerli" denmiş "yerli milli" denmemiş dikkatini çekerim.

Ki konuda %1000000 yerli olduğundan bahsedilmiyor. Yerli bir firmamızın mini kamyonet üretimine başlanıldığını ve taşımacılıkta yüksek verimlilik sunduğundan bahsediyor.

İşçilik ülkemizde ucuz olmasa sence Samsung burada açar mıydı fabrika diye bir düşünmedim değil.

55 km/s hızı, 220 kilometre menzil, 7-9 saatte tam şarj imkanı.

Bu özellikler beni üzdü açıkçası. 1 saatte %80 şarj alan BMW buna gülüyor. Hız otoyola çıkmak için yeterli değil sadece ara sokaklarda dolaşılsın diye bu arabaya 600-700 bin lira isterlerse eğer herkes fiorino almaya devam eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı