Butona Basıldığında Bir Çeşit Form Çıkmasını Sağlama

Ömer Erten

Kilopat
Arkadaşlar yaptığım bir html dosyasına bir form ekleyeceğim. Form aşağıdaki resimdeki gibi olacak. Html dosyamda bulunan bir butona bastığımda bu form çıkacak ancak bu form yine aynı sayfada sağ alt köşede 400 piksele 300 piksel formatında çıkacak. Kişi bu formu istediği zaman kapatabilecek(kapatma butonu resimde yok ama onu ben ekleyeceğim) ve bu form açıkken kişi html dosyamda aşağı yukarı scroll edebilecek. Bunu nasıl yapabilirim ?
form.png

Acma butonu ve kapatma butonu. Id vererek su sekilde halledersin.
JavaScript:
var button = document.getElementById("form-acma-button");
var close = document.getElementById("close-form");
var form = document.getElementById("form-id");

button.oncklick = function(){
    form.style.display = "block";
}

close.onclick = function(){
    form.style.display = "none";
}
Ha bide o form acilirken animasyonlu gelsin istiyorsan
CSS:
transition: 0.5 ease;
eklersin css e.
Takildigin bi yer olursa yazarsin yardim etmeye calisirim.
Eklemeyi unutmusum. Bunu position: fixed yaparsan istedigin konuma koyarsin. Kullanici asagi yukari scroll etse bile yeri degismez.

Acma butonu ve kapatma butonu. Id vererek su sekilde halledersin.
JavaScript:
var button = document.getElementById("form-acma-button");
var close = document.getElementById("close-form");
var form = document.getElementById("form-id");

button.oncklick = function(){
    form.style.display = "block";
}

close.onclick = function(){
    form.style.display = "none";
}
Ha bide o form acilirken animasyonlu gelsin istiyorsan
CSS:
transition: 0.5 ease;
eklersin css e.
Takildigin bi yer olursa yazarsin yardim etmeye calisirim.
Eklemeyi unutmusum. Bunu position: fixed yaparsan istedigin konuma koyarsin. Kullanici asagi yukari scroll etse bile yeri degismez.

Teşekkür ederim. Peki formu nasıl oluşturabilirim ? Html dosyasında oluştursam olur mu ?

Teşekkür ederim. Peki formu nasıl oluşturabilirim ? Html dosyasında oluştursam olur mu ?
Olur. Back-end fazla bilmiyorum ama html ile formu olusturursunuz sonra php nodejs veya asp.net ile back-endi yaparsiniz.

Bu sayfada daha fazla örnek ve kullanim bulabilirsiniz.

tavsiyem oluşturacağın formun modal şeklinde olması yani ekranı komple kaplaması ve bi köşeye felan kapat butonu eklemen.formum sağ altta sabit kalsın diyorsun bunun için css özelliğinde
position:fixed olması gerekiyor.

form olayı çok basit zaten :

HTML:
<form id="form1" action="yonleneceksayfa" method="post veya get">

<input type="text" name="ad" placeholder="adınızı giriniz"></input>

</form>
bir tavsiyem de şu olsun size uyarmı uymazmı bilemem bir elementin sınıfını yani class ismini de Javascript kullanarak değiştirebilirsiniz.bir formun iki tür sınıfı olmuş olur.

CSS:
.form1{display:none}

.form2{display:block}

Son düzenleme:
tavsiyem oluşturacağın formun modal şeklinde olması yani ekranı komple kaplaması ve bi köşeye felan kapat butonu eklemen.formum sağ altta sabit kalsın diyorsun bunun için css özelliğinde
position:fixed olması gerekiyor.

form olayı çok basit zaten :

HTML:
<form id="form1" action="yonleneceksayfa" method="post veya get">

<input type="text" name="ad" placeholder="adınızı giriniz"></input>

</form>
bir tavsiyem de şu olsun size uyarmı uymazmı bilemem bir elementin sınıfını yani class ismini de Javascript kullanarak değiştirebilirsiniz.bir formun iki tür sınıfı olmuş olur.

CSS:
.form1{display:none}

.form2{display:block}

Teşekkür ederim. Hallettim. "Form" tipinde bir element oluşturmak yerine, "div" tipinde elementlerle istediğim formu yaptım ve chat uygulaması güzel bir şekilde çalışıyor. Back-end'i yapılmadı daha o da yapılacak. Bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı