Web Tasarım HTML, PHP Kodlarını Kullanma

Seyfullah

Hectopat
Wep tasarımına başlamak istiyorum. Ama nereden başlayacagımı bilmiyorum. Bana aşama aşama nereden başlayacağımı sıralar mısınız?

*html php kodlarını ne zaman kullanacagımı.
*görsel tasarımı nereden yapıcagımı vs vs.
*Aşama aşama sıralarsanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle kullanacağınız terimleri iyice araştırın. Ardında html ile başlamak gerekir ve grafik tasarım ile beraber yürütülmelidir ve ihtiyaçlar artik üyelik sistemi doğrultusunda ise php yada .net dillerinden birine geçerek mysql öğrenmelisinizdir. İyi araştırmalar ve bol bol örnekler yapın. Burada elimden geldiğince yardım edebilirim.

Kursa verecek param yok. Evde ögrenmem lazım. Byanigli kardeş sadece html'yi mi ögreniyim önce. Yoksa hepsini biraradamı ögreniyim. Benim anlamadıgım bu html,php kodlarını hangi aşamada nasıl kullanacagım. Bütün bu tasarımları, kodları hangi program içinde kullanacagım?

İlk olarak HTML Tutorial bu adresten HTML öğrenebilirsin. Daha sonra aynı adresten CSS kullanımını öğrenmelisin. Bu ikisi sayesinde basit siteler oluşturabilirsin. Tasarımı Photoshop veya Fireworks gibi programlar ile yapabilirsin. Ama ilk başta tasarıma hiç bulaşma ilk hedefin basit bir site oluşturmak olsun kendini geliştirdikçe tasarıma geçebilirsin. Bunları tamamen öğrendikten sonra PHP ve Mysql öğrenmelisin ve oluşturduğun siteyi bir veritabanına bağlamayı veritabanına veri eklemeyi,silmeyi,güncelleme yapmayı öğrenmelisin. Böylelikle PHP kodlarının nerede kullanıldığını daha iyi anlıyacaksın.
Youtube da PHP ile Mysql veritabanı bağlantısı diye aratırsan işleyişin nasıl olduğunu görebilirsin. Böylelikle merakını giderirsin. :)

Son olarak tek başına öğrenmek sana çok çok zaman kaybettirir. Olayların mantığını anlarsın ama teknolojiye ayak uyduramazsın.

Burak Bey size kısmen katılıyorum. Ama ben evde bazı videolar izleye izleye html'i neredeyse çözmüş durumdayım. PHP için kurs gerekebilir ama çok istek ve azim varsa evde pratik yapıla yapıla temel kodlar ezberlenebilir. Çoğu freelance coder arayüzlerini Adobe Photoshop aracılığıyla çiziyor sürümü önemli değil ama CS6 öneririm.

Benim bir arkadaşım web programlama dillerinden sadece asp dilini bilmiyor geri kalan dillerin hepsini okulda sadece dörtte birini öğretmişler geri kalanı kendi öğrenmiş uzun lafın kısası evdede örneklerle pratiklerle öğrenilebilinir umudunuzu yitirmeyin.

İlk olarak Adobe Dw kur bilgisayarına cs3 den başlamanı öneririm daha basit ve anlaşılır bir paneli var. Table larla hafiften tasarım yapmayı sonrasında basit html kodlarını tasarımlarında uygula belli bi zaman sonra mantığını çözünce php kodlamaya geç. Scriptler üzerinde çalış kodlarını incele yararını görüceksin.

Kursa gitmeye ders almaya gerek yok. İlk olarak tr.gg tabanlı bir site aç. Onun üzerinden kendini kodlara alıştır. Sonra normal bir siteye geçebilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı