C++ Başlangıç İçin Kitap Önerisi

SOBYCN

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben kendi başıma C++ öğrenmeye karar verdim. Herkes tek başına zor dedi ama ben kendime inanıyorum. Hiçbir bilgim yok kodlama hakkında. Bu iki kitabı aldım forumlarda verilen tavsiyeler üzerine. Sizce bunlar yeterli mi? Bitince hangilerini almalıyım? Ve C++ sonrası hangi dil iyi? Teşekkürler, sağ olun var olun.

1536133625564.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de senin gibi programlama öğrenmeye hevesliyim, umarım başarılı olursun. Programlama ile ilgili birçok kitap mevcut, ayrıca internette de öğretici videolar var. Onları da izlemeni tavsiye ederim. Bundan sonra Javascript ya da HTML'ye başlayabilirsin. Visual Basic de var isteğine bağlı öncelikle kolaydan başlayıp gelişe gelişe kendini ilerletirsin. Bu arada altta link bırakacağım siteden öğretici seti de alabilirsin, gayet iyi dersleri var indirime girmiş.
Sıfırdan C++ ve Programlama Öğrenin! | Udemy

Ben de senin gibi programlama öğrenmeye hevesliyim, umarım başarılı olursun. Programlama ile ilgili birçok kitap mevcut, ayrıca internette de öğretici videolar var. Onları da izlemeni tavsiye ederim. Bundan sonra Javascript ya da HTML'ye başlayabilirsin. Visual Basic de var isteğine bağlı öncelikle kolaydan başlayıp gelişe gelişe kendini ilerletirsin. Bu arada altta link bırakacağım siteden öğretici seti de alabilirsin, gayet iyi dersleri var indirime girmiş.
Sıfırdan C++ ve Programlama Öğrenin! | Udemy
Teşekkür ederim. <3

Oncelikle biraz yanlis yoldan baslamissin. Dil seciminde C++ ilk basta zorlayabilir. Mantigi kavramak icin Python, C# ile baslayabilirsin. Ayrica egitim olarak Google'da aramayi ihmal etme ve Udemy'den gucun yetiyorsa kurs al.

C programlama dili ve bunun yanında bilgisayar mimarisi (computer architecture) ile başlamanı, sonra C++'a geçmeni tavsiye ederim. Sistem programlama deneyimi olan insanlar uygulama geliştirmede pek zorluk yaşamıyorlar gördüğüm kadarıyla.

Not: CPU nedir, nasıl çalışır gibi temel konuları adın gibi öğren. Özellikle bit, byte adres kavramlarını. İzmir'desin, o yüzden Bornova tarafında Palma Kitapevi var. Oradan İngilizce dilin varsa çok iyi kitaplar bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı