C# başlangıç için güncel kitap önerisi

Bilgisayar kavramları kanalı gerçekten çok kaliteli ancak konuları biraz ağır o yüzden programlamaya yeni başlıyorsan oradan izlemeni tavsiye etmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önce Murat yücedağ Algoritma ve Programla daha sonra Murat yücedağ C# konsol derslerini izleyebilirsin bana çok yardımcı olmuştu daha sonra Form Application derslerine geçebilirsin veya kendini istediğin şekilde kendini yönlendirirsin.

Kitap tavsiyesine gelirsek Murat hocanın sayfasında en çok rağbet gören kitaplardan biri olan "Her yönüyle C# 6.0" kitabı gerçekten çok güzel.

csharp.jpg
Kitabın yarısına kadar geldim şuan pek vaktim olmadığı için bitiremiyorum ancak anlatımını bende beğendim o yüzden bunu tavsiye ediyorum konsol derslerini bitirdikten sonra birde bunu okuyabilirsin veya konularına göre eş zamanlı çalışabilirsin.

Arkadaşların önerdiklerine katılıyorum ama en önemlisi kendiniz bir projede uğraşın.
Hata yaptıkça uğraştıkca kendinizi daha çok geliştirirsiniz. Sadece video izleyip, kitap okuyarak kesinlikle bir yere varılmıyor.

Aslında belli bir hedef varsa, o hedefe yönelik kitap alınmalı. Her C# kitabında aynı şeyler anlatılmıyor.

Eğer hedefin varsa ben şöyle bişey yazmak istiyorum diye.
İnternetten C# kitaplarının indekslerini tek tek incelemelisin aradığın konu varmı ve ayrıntılı anlatılıyormu diye. Kitapçılarda kitap karıştır diyeceğim ben hep saatlerimi öyle harcardım, ama son zamanlarda kitapların CD leri çalındığı için naylonluyorlar, içeriğine bakamıyorsun.

Hedefi olan biri kitabı böyle almalı. Boşa para vermemiş olursun.

Hedefin yoksada hedef belirlemelisin. Ne tür proje yapmayı düşünüyorum.?

Programcılarda TIB doktorları gibi farklı uzmanlık alanları vardır.

Göz doktoru diş doktorunun işini yapamaz, uzun süre ilgili konuda ekstra eğitim almalı, ama ikisininde temel doktorluk bilgisi vardır. Aynısı programcılar içinde geçerlidir.
Her dilde her işi yapan yokmu. ? çok,
ama ciddi bir işletme o tür yazılımcı almaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı