C# class yapısını hızlı öğrenmek

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 2600x 6x

ASUS TUF OC GTX 1660 SUPER 6GB

Corsair Vengence 3000mHz 2x8 16gb RAM

Gıgabayt B450M Pro

Apacer Panther 480GB SSD
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar şu ana kadar her şeyi anladım fakat sınıflar konusundan pek emin değilim. Konu hakkında araştırma yapıyorum, videolar izliyorum fakat çok fazla sınıf çeşitliliği/özelliği var. Gerçekten önemli olan sınıf türleri/özellikleri nelerdir? Açıklayabilir misiniz? Önemli olanlar üzerine yoğunlaşmak istiyorum, diğerkilerini öğrenmek için zamanım olacak. Ayrıca önemli bulduğunuz çeşitler hakkında bir kaynak veya örnek yollayabilirseniz çok sevinirim. İyi akşamlar.

Çoğu dilde "class" yapısı aşağı yukarı aynıdır. Classlar dillerin "nesne yönelimli" özelliğini taşımasını sağlar. Bence tüm özellikler önemlidir şayet C# üzerinden anlamak zor geliyorsa daha basit olan Python dili üzerinden class mantığını kavramaya çalışabilirsiniz. Bence "nesne yönelim" konusunda önemsiz diye bir şey yoktur.

Bu konuda yenisin, yeni olduğun için hızlıca değil, sindirerek öğrenmeni ve küçük uygulamalarla öğrendiğini pratiğe dökmeni tavsiye ederim. Temel OOP konsepletleri aynıdır, herhangi bir kaynak işini görür.

Geri
Yukarı