C++ CLR güvenilir mi?

Fuski

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
C++ üzerinde bir yazılım geliştiriyorum ve panel ihtiyacı duyduğum için CLR ile form oluşturdum. Projenin belli bir kısmında .Net kullandığı için CLR merak edip dnspy ile koda baktım ve bazı kodların tamamen açık olmasa da gözüktüğünü gördüm bunlar genelde form ile ilgili kodlardı (button Click Event vs.) Durum bu olunca şaşırdım çünkü C++ kodları gözükmemesi gerekiyor. CLR'ın form kısımları mı gözüküyor .net olduğu için. Projeme buna göre devam edeceğim eğer ki cpp, .h, func veya classlarım gözükmeyecekse sorun yok ama eğer ki kırılıp C# gibi gözükebilecekse Console'dan devam edeceğim. Yeni olduğum için bu işlerde pek bilgim yok yazdığım şeylerde bilgi eksikliğim yüzünden yanlış bir şey söylediysem kusura bakmayın. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

1664507557849.png

Son düzenleyen: Moderatör:
QT kullan, CLR için C++ kodunun ne kadarının sarmalandığını incelemedim ancak bir kısım C++ kodu da msil de derleneceği için decompile edilince görünen bölümler olacaktır. C++ %100 native olarak derlenmiyor.

C++ obfuscation yapılabilir mi ?
C++ da değişkenler compile esnasında rastgele değerler aldığı için doğrudan kod üzerinde yapılan isimlendirmeler etkisiz oluyor. Dallanmalar ve akış kontrolünü uzatarak yapılan işlemler de compiler tarafından kırpılıp optimize edildiği için bunlar da gereksiz işlem.

İlla yapılacaksa bir compiler eklentisi yazılıp bazı kod bloklarında optimizasyon devre dışı bırakılarak akışlar ve dallanmalar anlamsız genişletilebilir.

Geri
Yukarı