C# da Ayrı bir programı çalıştırmak

Dosyanın adındaki nokta karıştırıyor olabilir. Resources kısmına gidip noktayı kaldırarak dosyanın adını "grifexe" gibi yaparak, kodda da "grif.exe" yerine "grifexe" şeklinde (adını ne ile değiştirdiyseniz) deneyebilir misiniz bir de? Sıkıntı sanki grif.exe dosyasının grif adlı klasörde olması gibi.
Programı klasöre eklediğimde zaten ismi "grif" ti o .exe normal olması gereken exe harici olarak eklemedim ben onu.
Yeniden adlandıra bastığımdada direk grifi editleme çıkıyor .exe yi dışarda bırakıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_15.png
    Screenshot_15.png
    2 KB · Görüntüleme: 26
Programı klasöre eklediğimde zaten ismi "grif"ti o, ".exe" normal olması gereken exe harici olarak eklemedim ben onu.
Yeniden adlandıra bastığımdada direk grifi editleme çıkıyor, .exe'yi dışarıda bırakıyor.
O zaman bir de "Resources.grif.grif" olarak deneyebilir misiniz? Şimdi fark ettim, önceki ekran görüntüsünde ikinci "grif" ifadesini tanımış, biraz araştırdığımda da "exe" uzantıları olmadan yazılması gerektiği gibi bir bilgiye ulaştım.

Ya da sakıncası yoksa, projeyi bize gönderebilirseniz detaylı olarak da inceleyip yardım sunmaya çalışabilirim.

O zaman bir de "Resources.grif.grif" olarak deneyebilir misiniz? Şimdi fark ettim, önceki ekran görüntüsünde ikinci "grif" ifadesini tanımış, biraz araştırdığımda da "exe" uzantıları olmadan yazılması gerektiği gibi bir bilgiye ulaştım.

Ya da sakıncası yoksa, projeyi bize gönderebilirseniz detaylı olarak da inceleyip yardım sunmaya çalışabilirim.
Programı atamam özel kodlar var lakin bunu ayrı bir projeye yazıp atsam? Olur mu?

Programı atamam özel kodlar var lakin bunu ayrı bir projeye yazıp atsam? Olur mu?
Sıkıntı yok. 🙂

Dediğimi denediniz mi? Ben şimdi denedim ve dosyayı ".exe" olmadan yazdığımda kod sorunsuz çalışıyor. Yani şuna benzer yaptım:

C#:
File.WriteAllBytes("grif.exe", Resources.grif.grif);

Sıkıntı yok. 🙂

Dediğimi denediniz mi? Ben şimdi denedim ve dosyayı ".exe" olmadan yazdığımda kod sorunsuz çalışıyor. Yani şuna benzer yaptım:

C#:
Maalesef yapamadım veya ben beceremedim. Herhangi bir iletişim adresiniz varmı mesela Discord gibi? Discord kullanıyorsanız NoXY#0086 arkadaşlık isteği atar mısınız? Oradan daha detaylı bir şekilde konuşabilir, daha detaylı derdimi anlatabilirim.
Sıkıntı yok. 🙂

C#:
Discord' da ekran paylaşımı açıp sizlere canlı bir şekilde problemi anlatabilirim.

Son düzenleme:
Maalesef yapamadım veya ben beceremedim. Herhangi bir iletişim adresiniz var mı mesela Discord gibi? Discord kullanıyorsanız NoXY#0086 arkadaşlık isteği atar mısınız? Oradan daha detaylı bir şekilde konuşabilir, daha detaylı derdimi anlatabilirim.

Discord' da ekran paylaşımı açıp sizlere canlı bir şekilde problemi anlatabilirim.
Normalde bunları yapmamız istenmiyor Sosyal'de ama ekran paylaşımı ile daha hızlı olacak gibi, buradan çözülmüyor böyle hakikaten yahu. 🙂 Konuyu çözdükten sonra buraya da belirtelim ama, hem diğer herkese de faydalı olur.

İstek atıyorum.

Evet, çözdük sorunu. Başta klasör olarak resource gibi gözükse de dosya resource içinde değilmiş.

Ekleme şekli hatalı, projeye klasör ekleme gibi eklenmiş dosya. Projeye Solution Explorer kısmından sağ tıklanıp Add kategorisinden "New Folder" seçerek klasör eklenmiş, o ".exe" dosyası da onun içine eklenmiş.

Normalde bildiğimiz şekliyle Properties kısmından Resource kategorisine geldikten sonra Add Resource butonuna tıklayarak (ComboBox gibi açılmasını sağlayan butonun sağ kısmındaki oka tıklayarak) "Add Existing File" ile dosyayı ekledik ve normal şekilde çalıştırdık. Bu sefer oldu. Bazen hatalar hiç kontrol etmediğimiz yerde olabiliyor böyle. 🙂 Buradan devam etseydik onu birkaç sayfaya anca bulabilirdik herhalde.

Normalde bildiğimiz şekliyle Properties kısmından Resource kategorisine geldikten sonra Add Resource butonuna tıklayarak (ComboBox gibi açılmasını sağlayan butonun sağ kısmındaki oka tıklayarak) "Add Existing File" ile dosyayı ekledik ve normal şekilde çalıştırdık. Bu sefer oldu.
Tahmin etmiştim ve aşağıdaki mesajımda oranın fotoğrafını istemiştim. Konu sahibi bahsettiğim kısmın fotoğrafı yerine başka bir yerin fotoğrafını atınca fazla üstünde durmamıştım.
Properties kısmından "Resources" sekmesinin görüntüsünü atabilir misin? (Projeye sağ tık yapman gerekiyor.)

Tahmin etmiştim ve aşağıdaki mesajımda oranın fotoğrafını istemiştim. Konu sahibi bahsettiğim kısmın fotoğrafı yerine başka bir yerin fotoğrafını atınca fazla üstünde durmamıştım.
Benim kullandığım Visual Studio sürümü 2017 Türkçe olduğundan dediklerinizi tam olarak anlayamamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı