C# yazılan programı daha hızlı çalıştırmak

fouur

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar visual studio c# da çalışmış olduğum projeyi seri şekilde ve pc yi kasmadan açmaya yaran bir program var mı?
Yazılım da çok fazla for döngüsü var ve hiç bir bilgisayar yetişemiyor döngü sonlanmıyor. Bıraksam günler günler, haftalar sürer belki.
Progranı "rar" mantığı ile (sıkıştırarak veya iso) hızlı şekilde çalıştırmak için bir eklenti var mı?

Bir arkadaşım flash get ya da flash diye bir program olduğunu söyledi. Benim bildiğim flash get indirme programı ama nette bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

Rar, Flash ve Flashget. Bu üç kavramın sizin istediğiniz şey ile alakası yok. For döngüsünde ne yaptığınızı daha detaylı anlatırsanız yardımcı olabiliriz. Yazdıklarınızdan iki ihtimal çıkarabiliyorum. Birincisi yapmak istediğiniz şey hakikaten bilgisayarın kolaylıkla yapamayacağı uzun işlem süreleri gerektiren bir şey. İkincisi kodunuz yanlış olması.

Son düzenleme:
Kodlar da her hangi bir yanlışlık yok. Döngüyü kısa tuttuğum da rahat çalışıyor. Ama döngü uzadı mı bilgisayar kasıyor.
İlk düşündüğünüz gibi pc nin uzun işlem süresi gerektiriyor.
Bana şunu derseniz işlemcisi daha iyi bir pc de deneyin... Denedim i7 de dahi denedim ancak olmadı yine de kastı.

Döngünüzde ne yapmak istiyorsunuz?
Bilgisayarların kapasitesi bellidir. Ayrıca döngünüzü işlemci çekirdeklerine dağıtabilirsiniz. Bu işlem de bir yere kadar işinizi görecektir. Sonuçta sonsuz döngü yazarsanız döngü sonlanmaz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı