Çözüldü C#'da OS kütüphanesi var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DeGaston

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba Python'da OS diye bir kütüphane var. Onu kullanarak istediğimiz programlari dosya yoluyla çalıştırabiliyoruz. C#'da Windows Forms kullanarak yapmak istiyorum. C#'da böyle bir kütüphane var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eki Görüntüle 988346

Hocam çok yardımcı oldunuz sadece bir tane kaldı 😅. Kodu tamamen sizden kopya çekermiş gibi oldu ama öğreniyorum işte.
İlk mesajımda söylemiştim aslında. Dc değişkenine değer atamıyorsun. Değer atamadan kullanamazsın. string dc = "buraya kısayol kelimesini yaz" yapman gerekiyor. mesela string dc = "dc" şeklinde. Ayrıca değişkende tutmak yerine direk de yazabilirsin. yani if(kisayol == "dc") şeklinde.
Ayrıca ek olarak string ifadelerini bu şekilde karşılaştırmıyoruz.
if(kisayol.ToLower().Equals(dc)) şeklinde yapman daha iyi olacaktır. Bu Textboxtan gelen değeri önce küçük karaktere çeviriyor(örneğin "aSd" -> "asd" oluyor) daha sonra equals metodu ile bu değere eşit mi diye kontrol ediyoruz.
Teşekkürler hocam onu yaptım bir hata çözüldü. Diğerleri nasıl çözülecek biliyor musunuz?
Ondan tam emin değilim ama Process.Start(@'burasını degiştirme') şeklinde yapman çözecektir. parametrenin başına @ ekle.
Yada yol stringdeki tüm \ işaretinin yanına birdaha aynısını ekle.

Ondan tam emin değilim ama process. Start(@'burasını degiştirme') şeklinde yapman çözecektir. Parametrenin başına @ ekle.
Ya da yol stringdeki tüm \ işaretinin yanına bir daha aynısını ekle.

Screenshot_17.png

Hocam çok yardımcı oldunuz sadece bir tane kaldı 😅. Kodu tamamen sizden kopya çekermiş gibi oldu ama öğreniyorum işte.

Eki Görüntüle 988346

İlk mesajımda söylemiştim aslında. Dc değişkenine değer atamıyorsun. Değer atamadan kullanamazsın. string dc = "buraya kısayol kelimesini yaz" yapman gerekiyor. mesela string dc = "dc" şeklinde. Ayrıca değişkende tutmak yerine direk de yazabilirsin. yani if(kisayol == "dc") şeklinde.
Ayrıca ek olarak string ifadelerini bu şekilde karşılaştırmıyoruz.
if(kisayol.ToLower().Equals(dc)) şeklinde yapman daha iyi olacaktır. Bu Textboxtan gelen değeri önce küçük karaktere çeviriyor(örneğin "aSd" -> "asd" oluyor) daha sonra equals metodu ile bu değere eşit mi diye kontrol ediyoruz.

Çözüm

Geri
Yukarı