C++'da tek başına nasıl gelişilir?

yasinbmt00

Centipat
Daha fazla  
Suan bir Udemy kursundan C++ temelleri ogreniyorum ama Ingilizcem yetersiz oldugu icin biraz yavas ilerliyorum. Merak ettigim, 5G, Isletim Sistemi, Firmalarda ki Low Level gelistirmelerin C++ ile kodlanan App kisimlarda calismak istiyorum ama kendimi nasil gelistiririm ve bu yerlere kabul alirim bilmiyorum. Kotu bir unide Bilgisayar M. 3. sinif ogrencisiiym. Bu yaz bu alanda gonullu staj kovalamak istiyorum. Tavsiyeniz var mi?

Herhangi bir yazılımdan önce İngilizceyi en azından orta-iyi bilmen gerekiyor dostum yoksa inan olması gerektiği gibi yapamazsın. Ne mantığını anlayabilirsin ne düzenini o yüzden ilk İngilizceye yönel bence daha sonrasında tek başına öğrenmenin en iyi yolu sürekli pratik, sadece izleyerek gelişemezsin bol bol yanılarak öğrenebilirsin. İlk İngilizcene bakmalısın her şeyden önce.

Suan bir Udemy kursundan C++ temelleri ogreniyorum ama Ingilizcem yetersiz oldugu icin biraz yavas ilerliyorum. Merak ettigim, 5G, Isletim Sistemi, Firmalarda ki Low Level gelistirmelerin C++ ile kodlanan App kisimlarda calismak istiyorum ama kendimi nasil gelistiririm ve bu yerlere kabul alirim bilmiyorum. Kotu bir unide Bilgisayar M. 3. sinif ogrencisiiym. Bu yaz bu alanda gonullu staj kovalamak istiyorum. Tavsiyeniz var mi?
İlk ingilizce, sonra C++ öğren

Once Ingilizce, sonra Google'da nasil daha verimli arama yapabilirsin onu ogrenmen lazim. Her seyi oraya soracaksin cunku. Internette milyon kaynak ve tecrube mevcut. Tabi bunlarin cogu da Ingilizce. Yine basa donuyoruz yani once Ingilizce.

Herhangi bir yazılımdan önce İngilizceyi en azından orta-iyi bilmen gerekiyor dostum yoksa inan olması gerektiği gibi yapamazsın. Ne mantığını anlayabilirsin ne düzenini o yüzden ilk İngilizceye yönel bence daha sonrasında tek başına öğrenmenin en iyi yolu sürekli pratik, sadece izleyerek gelişemezsin bol bol yanılarak öğrenebilirsin. İlk İngilizcene bakmalısın her şeyden önce.
Gramer'i hazirlikta ogrendim ama pandemi girdigi icin eksik kaldi Suan problem kelime eksigi, onu da kursta bilmedigim kelimeleri not alarak ogrenmeye calsiiyorum. Pratik icin ne yapacagimi bilmiyorum sorun biraz o. Java da , JS de vs web bakacak olsam framework bazli gider web projesi yapardim ama dedigim alanlarda kendimi nasil kabul ettiririm bilmiyorum.

Gramer'i hazirlikta ogrendim ama pandemi girdigi icin eksik kaldi şu an problem kelime eksigi, onu da kursta bilmedigim kelimeleri not alarak ogrenmeye calsiiyorum. Pratik icin ne yapacagimi bilmiyorum sorun biraz o. Java da, JS de vs web bakacak olsam Framework bazli gider web projesi yapardim ama dedigim alanlarda kendimi nasıl kabul ettiririm bilmiyorum.
Hocam grameri falan boş verin, kelimelerin gerçek anlamına yoğunlaşın çünkü tüm yazılım dillerinin temeli İngilizcedir. Her kelimenin ne anlama geldiğini ne mantığı ifade ettiğini ve bağlantılarını öğrenin, gramer falan konuşmak için daha önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı