C++'de oluşan hatanın nedeni ne olabilir?

puogks004

Hectopat
Daha fazla  
Yazılıma yeni başladım öğrenmeye çalışıyorum, böyle bir hata aldım örnek kod ile uyuşuyor ama neden böyle bir hata verdi?
Hata kısmı: x =y;

C:
#include <stdio.h>
#include<stdlib.h>

int x = 5;
int y = 7;
int a =2;

x =y;
y  = x +a +1;

printf("x:%d\ny:%d\na:%d\n",x,y,a);

x =4;
y =5;
a =6;
printf("x:%d y:%d a:%d\n",--x,++y,a++);
printf("x:%d y:%d a:%d\n",x,y,a);
printf("x:%d y:%d a:%d\n",x--,--y,a--);

/*
x =2 a=6
x = x ++ (a+1)
*/

x  += a+1;

printf("%d\n",x);

x + y = a+4;
printf("x:%d y:%d a:%d\n",x,y,a);

return 0;

Dosya Ekleri

• deneme.PNG
    deneme.PNG
    19 KB · Görüntüleme: 90
Bu C++ değil, C. Birileri seni kandırıyor ya da yanlış bakıyorsun. Eğitim C++ diyorsa güncel bir eğitim bulmanı tavsiye ederim.

main fonksiyonu yazman gerekiyor. Hata mesajında da sana bunu söyler.
Kodlama standartlarına uymanı, uymuyorsan da kendi içinde tutarlı olmanı tavsiye ederim. Aynı yerde birinde bir, diğerinde iki boşluk bırakmak gibi şeylerden bahsediyorum.

Bu C++ değil, C. Birileri seni kandırıyor ya da yanlış bakıyorsun. Eğitim C++ diyorsa güncel bir eğitim bulmanı tavsiye ederim.

main fonksiyonu yazman gerekiyor. Hata mesajında da sana bunu söyler.
Kodlama standartlarına uymanı, uymuyorsan da kendi içinde tutarlı olmanı tavsiye ederim. Aynı yerde birinde bir, diğerinde iki boşluk bırakmak gibi şeylerden bahsediyorum.
Ben başlığa "Ufak bir yardıma ihtiyacım var" yazmıştım modlar sanırım başlığı değiştirmiş

Paylaştığın görselde cpp uzantısı olduğu gerçeğini değiştirmiyor maalesef.
Bilemiyorum açıkçası diller hakkında pek bir bilgim yok, sadece bir eğitim videosundan başlamak istedim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kodu da bu videodan yazdım

C++ dili C dilini de kapsar ancak C dili kütüphane ve fonksiyonlarını C++ içinde çağırdığını bilmen faydalı olur.

Bu diller sana oldukça ağır gelir, python ile başlayıp programlama mantığını iyice kavramanı öneririm.
Bilgisayar programlama dersinde "C" dilini öğrenecekmişiz, o yüzden hazırlık olması açısından çalışıyordum.

Bir videoda c, diğer videoda cpp uzantısını kullanan; Dev-C++ kullanan; fonksiyon pointer'ı anlatmayan bir yerden öğrenmeye çalışmanızı tavsiye etmiyorum.

C++'ın C desteklemesi geriye uyumluluk istenmesi yüzünden. 2021 yılında durup dururken cpp uzantısı ile C yazıp çalıştırmaya çalışan 99 standardını falan kullanıyordur. Modern teknoloji varken taş devrinde takılmanın anlamı yok. Taş devrinden alışarak gelişeyim diyecekseniz taş devri eşyalar kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı