Çözüldü C:'de Windows.old klasörü var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

iloveichigo

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Selam.
Başka bir Windows'tan geçiş yapmadım. Ama Windows.old var.
İlk önce bilgisayarı aldığım yerin başka bir işletim sistemi yükleyip öyle Windows 10'u kurduğunu düşündüm. Ama sorun şu ki Users'in içinde benim sonradan açtığım bir kullanıcı var.
Klasörlere baktım boş. Sadece Windows.old'un içindeki Windows klasörü vb. var.
Windows 10 20H2 güncellemesini yaptıktan sonra disk alanımın azaldığını fark etmiştim. Bu o olabilir mi?
33GB yer kaplıyor.

Çözüm
Hocam güncellemelerden sonra eski sürüme dönmek isterseniz diye oluşuyor o klasör. Öyle bir düşünceniz yoksa silebilirsiniz.
Eğer işletim sistemini yükseltme yoluyla değiştirdiyseniz o klasörün olması normal. Eski işletim sistemine geri dönmek için kullanılır o klasör. Eğer eski işletim sistemine geri dönmek istemiyorsanız silebilirsiniz. Ama unutmayın silerseniz bir daha eski işletim sistemine dönemezsiniz.

Eski Windows'u silmeden kurulum yapmışsınız. Bütün eski dosyalarınız o klasörde. Silebilirsiniz isterseniz.

Konuyu okuyabilir misiniz? Geçiş yapmadığımı söyledim zaten.
İzin sorununu da çözdüm. Yeniden dene dedim ve silindi.

Konuyu okuyabilir misiniz? Geçiş yapmadığımı söyledim zaten.
İzin sorununu da çözdüm. Yeniden dene dedim ve silindi.
Düzgün bakarsanız yükseltmişsiniz yazmamışım. Eğer Windows kurulumunda diskinizi formatlamayıp kurulum yaparsanız eski Windows dosyaları o klasöre toplanır. Anlamı bu.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı