Windows.old Klasörü Silinmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Alperen Kara

Hectopat
Daha fazla  
En son Windows 10 Build'ına yükselttim ve bir Windows.old klasörü oluştu. Disk temizleme ile temizlediğimde ise çoğu temizlendi ama Windows.old klasörü ile içinde birkaç dosya kaldı. Onları elle silerken ise "Bu klasörü silmek için system size izin vermelidir" hatasını aldım. Klasör özelliklerine girdim ve sahipliğini users üstüne aldım. Ama erişim engellendi diyor. Bu Windows.old klasörünü nasıl silebilirim şimdi?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
"Sistem dosyalarını temizle" işlemini yaptıktan sonra tüm kutuları işaretleyerek tekrar temizle. Gitmezse unlocker kullanabilirsin.

disk-temizleme.png

Dediğiniz gibi disk temizlemeden yapmıştım. Bazı silinmeyen dosyalar kalmıştı. Önemli değilse unlocker ile temizliyorum.

Unlocker kullanmayın. Ben de sizin yaşadığınız durumda gereksiz diye temizledim bilgisayar açılmadı. Çünkü oradaki dosyalar driver dosyaları (sys) ve bu dosyalar bilgisayarın açılışında yüklenmezse bilgisayar hata verip açılmaz. Klasörü windows klasörü içine taşıyın gözünüzün önünden gitmiş olsun.

Sildiyseniz bilgisayarı kapatmayın ve Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile windows içinden ayarları koruyan seçenekle tekrar kurulum başlatın. Böylece kurduğunuz temiz kurulum yapmaktan, programları ve ayarlarını kaybetmekten kurtulmuş olursunuz.

Sağolun hocam. Gerek kalmadı, unlocker ile sildim. Sorun çıkartmadı. Sorun çıkarsa bile ,verilerim d sürücüsünde, temiz kurulum yaparım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı