C Dili İçin Udemy Kursu

kapalıyız

Hectopat
Yer
Dünya
Daha önceden biraz Python öğrenmiştim fakat devam ettirmedim. Şu anda C dilini öğrenmeye karar verdim ve sıfırdan başlayacağım. Acaba Udemy üzerinden C dili için sıfırdan ileri düzeye yararlı kaynak önerisi olan var mı? YouTube'den da olabilir. Teşekkürler.

Deitel isimli yazarın C dili ile ilgili güzel kitapları bulunmakta. Bu kaynağı edinip, bolca mesai harcayarak iyi bir konuma gelebilirsiniz. Kitabın türkçe çevirisine çeşitli yerlerden ulaşılabilir, ayrıca ingilizce olarak da ulaşıp çalışabilirsiniz.
Ben şu an 3. üniteyi bitirdim, neyin nasıl yapılması gerektiğini basit bir dille anlatıyorlar. Çok sayıda bölüm sonu soruları var, bunların önemli bir kısmı epey zorlayıcı. Bu da "No pain, no gain" felsefesinin bir gereğidir diye sanıyorum.
Bir seçenek video ders olarak öğrenmek, bir diğer seçenek ise yazılı kaynaklardan öğrenmek. Seçimi size kalmış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı