C dili ölmekte olan bir dil mi?

C dili hâlâ kullanılan bir dil. Üstüne ek olarak da şu anda kullanılan çoğu dilin atasıdır. Bu yüzden C öğrenmek size muazzam avantaj sağlar. C öğrendiniz diye illa C programcısı olmak zorunda değilsiniz. C'nin mantığını kavrarsanız atıyorum C#,C++,Java vb. dillere geçişiniz daha kolay olur çünkü hepsinin temelinde C yatar. 15 yaşındayım C öğreniyorum size de tavsiye ederim.
Teşekürler aklımdaki soruları yanıtladınız.

Butun diller oluyor. Bir dil ogreneyim hayat boyu benimle gelsin diye bir sey yok, dil ogrenmek zaten basit temelin varsa.
İyi kötü python biliyorum C dilini öğrenmek istemem in nedeni ardiuno ve C++ C# dilerin daha kolay olacağını düşünmem yorumun için teşekürler.
C++’ın ilk adı Sınıflarla C’dir.
C dilinde çok yeniyim :) fazla bir şey bilmiyorum yorumunuz için teşekürler.
C işin temeli, bilmek kolaylık sağlar.
Teşekürler zaten bende o mantıkla öğrenmek istiyorum.
Hiçbir dil hiçbir zaman ölmez...

PHP öldü diyen adam şu an soğuk su içiyor.
C++
öldü diyen adam şu an soğuk duş alıyor.
C
öldü diyen adam şu an birayla yıkanıyor.
Assembly
öldü diyen adam şu an beynini parçalıyor.
Makine dili
öldü diyen adam şu an kendini aleve atıyor.

Alternatifi yok diye bir şey yok. Sonuçta hepsinin temeli makine diline bağlı. Ayrıca Assembly de ondan önce çıkan ve hükümdarlığını bizzat sürdüren bir programlama dili.

Not: Evet belirttin bilgim yok diye ama ben de söylemek istedim.
Haklı söze ne denir?

Butun diller oluyor. Bir dil ogreneyim hayat boyu benimle gelsin diye bir sey yok, dil ogrenmek zaten basit temelin varsa.
JavaScript ölmez kolay kolay.
İyi kötü Python biliyorum C dilini öğrenmek istemem in nedeni ardiuno ve C++ C# dilerin daha kolay olacağını düşünmem yorumun için teşekkürler.

C dilinde çok yeniyim :) fazla bir şey bilmiyorum yorumunuz için teşekkürler.

Teşekkürler zaten bende o mantıkla öğrenmek istiyorum.

Haklı söze ne denir?

Python pyfirmata kütüphanesi ile Arduino kodlayabilirsiniz.

Python pyfirmata kütüphanesi ile Arduino kodlayabilirsiniz.

Haklısınız ama Python ile çok bir şey yapılmıyor diye biliyorum. Ben robotik kodlamayı ileride meslek olarak düşünüyorum ve de artık Python okularda falan öğretiliyor yani çok fazla kişi Python biliyor Python'ı sadece siber güvenlik için öğrendim.C dili ile ardiuno da çok daha fazla proje yapılıyor (yanlışım varsa düzeltebilirsiniz).Teşekkürler.

Haklısınız ama Python ile çok bir şey yapılmıyor diye biliyorum. Ben robotik kodlamayı ileride meslek olarak düşünüyorum ve de artık Python okularda falan öğretiliyor yani çok fazla kişi Python biliyor Python'ı sadece siber güvenlik için öğrendim.C dili ile ardiuno da çok daha fazla proje yapılıyor (yanlışım varsa düzeltebilirsiniz).Teşekkürler.

Ben JavaScript ile Arduino kodluyorum. Python ile de yapılır C ile de yapılır önemli olan zaten algoritma kısmı.

C ölür mü hiç.
Python ile nasıl çok bir şey yapılmıyor bu cümle başlı başına yanlış.
Ben JavaScript ile Arduino kodluyorum. Python ile de yapılır C ile de yapılır önemli olan zaten algoritma kısmı.
Önemli olan o işe uygun olup olmadığı biraz da.
Ya bir dili öğrenmek çok basit.Temelin varsa zaten 1 gün bile sürmez abi :D.
Aynen bütün diller ölüyor aslında şuan yükselişte olan herkesin ağzından düşmeyen python 20 sene sonra kimsenin adını dahi hatırlamayacağı bir dil olabilir.

Aynen bütün diller ölüyor aslında şu an yükselişte olan herkesin ağzından düşmeyen Python 20 sene sonra kimsenin adını dahi hatırlamayacağı bir dil olabilir.

Her dil ölür JavaScript ölmez. Stackoverflow kurucusu zamanında “Any application that can be written in JavaScript, will eventually be written in JavaScript.” Söylemiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı