Çözüldü C diliyle RAM'den veri çekmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rebellion_47

Picopat
C dilini kullanarak RAM'deki verileri nasıl okuyabilirim?

C:
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

int main(int argc, char *argv[])
{
char dizi [2];
int i;

for(i=0; i<=9000; i++){
printf("%c", dizi);
}

system("PAUSE");

return 0;
}

İnternet'te böyle bir kod buldum ama çalıştıramadım. Sebebi "printf" kısmında hata alıyorum. Bu kodun çalıştığını yazmışlar ama çalışmadı.

İstediğim şey o anda RAM'de bulunan verilerin bir kısmını ekrana bastırmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
printf("%c", dizi); yazan yeri printf("%c", dizi[i]); yapmanız gerekiyor sanırım. O şekilde diziyi aşıp verileri okuyabilirsiniz ama çeşitli izinlere takıldığınız durumlar olabilir.
Kural 58 yeterince Türkçe açıklama yapılıp "Kaynağım da bu. Daha fazla bilgi için bakabilirsin." demeye karşı değil. Herhangi bir soruna direkt yabancı dilli kaynak paylaşılmasına karşı.

Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yiyor diyecektim de cezaları umursuyormuş gibi göründüm bir anda. Düzenliyorum daha detaylı yorumlara ulaşabilirsin. @Rebellion_47

Ben Linux Mint kullanıyorum ve "system("PAUSE")" kısmını silip programı öyle çalıştırıyorum(CMD komutu olduğundan). Bu bir sorun olmaz demi.

Hiç Linux ortamında C yazmadım, buna bir yorumum yok fakat o satıra gelene kadar hata yemiş olacağından dolayı çok da bir şey farketmeyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı