C:/ diski doldu

Elxoe

Hectopat
C:/ diskim doldu neredeyse indirdiğim her şeyi E:/ diskine atıyorum. C:/ diskinde 10GB'lık bir alan kaldı. Windows'um oraya kurulu olduğundan güncellemeler için yer kalsın istiyorum. C:/ diskindeki önemli dosyalar harici temizleyecek bir program önerir misiniz?

Windows'un ayarlarında "Depolama" diye bir kısım var. Oradan "Geçici dosyaları temizle."ye basın. Önemli bulmadıklarınızı kaldırın. Genel olarak "Windows Update" ile ilgili geçici dosyalar gereksizdir ve en çok onlar yer kaplar.

C:/ diskim doldu neredeyse indirdiğim her şeyi E:/ diskine atıyorum. C:/ diskinde 10GB'lık bir alan kaldı. Windows'um oraya kurulu olduğundan güncellemeler için yer kalsın istiyorum. C:/ diskindeki önemli dosyalar harici temizleyecek bir program önerir misiniz?
-İndirilenler klasöründeki gereksiz dosyaları temizle
-Masaüstündeki yüksek boyutlu klasörlerini E diskine at ve kısayolunu masaüstüne kopyalayıp öyle kullan.
-Win+R tuş kombinasyonu ile "Çalıştır"ı açıp, arama yerine temp yaz. Açılan klasördeki her şeyi temizle. Açık olan uygulamaların temizlenmesi engellenebilir onları temizlemeyi iptal et.(Temp klasörünü bu işlemden sonra E diskine taşıyabilirsin.)
-Bu Bilgisayar>C diskine sağ tıklayıp özellikler de. Sonra "Diski Temizle"ye bas. Tarama bittikten sonra "Sistem Dosyalarını Temizle"ye de basıp yine taramanın bitmesini bekle. Sonra Windows Update Güncelleme geçmişini ve istediğin gereksiz dosyaları tikleyip sil.
-Son olarak Windows 10'daki Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir? bu linkteki işlemleri uygula.

Nasıl yapılıyor efendim?
Bu konudan faydalanabilirsiniz:

Çok ihtimal vermiyorum ama dosya kaybı yaşama ihtimali var, önemli dosyalarınızın yedeğini alabilirsiniz imkan varsa. Çok düşük bir ihtimal ama uyarayım yine de.

Yerel Disk (C)'ye sağ tıklayıp, özelliklerden diski temizle özelliğini kullanabilirsin. Ayırca CCleaner ile C sürücüsünü tarattırmanı önerebilirim. En iyi çare ise format atarken C sürücüsüne en az 200 GB yer vermen. 😊

Yerel disk (C)'ye sağ tıklayıp, özelliklerden diski temizle özelliğini kullanabilirsin. Ayırca CCleaner ile C sürücüsünü tarattırmanı önerebilirim. En iyi çare ise format atarken C sürücüsüne en az 200 GB yer vermen. 😊

C:/ diskine zaten 250GB alan verdim. Sanırım eski dosyalar yüzünden böyle.

-Indirilenler klasöründeki gereksiz dosyaları temizle.
-Masaüstündeki yüksek boyutlu klasörlerini e diskine at ve kısayolunu masaüstüne kopyalayıp öyle kullan.
-Win+r tuş kombinasyonu ile "çalıştır"ı açıp, arama yerine temp yaz. Açılan klasördeki her şeyi temizle. Açık olan uygulamaların temizlenmesi engellenebilir onları temizlemeyi iptal et.(Temp klasörünü bu işlemden sonra e diskine taşıyabilirsin.)
-Bu bilgisayar>C diskine sağ tıklayıp özellikler de. Sonra "diski temizle"ye bas. Tarama bittikten sonra "sistem dosyalarını temizle"ye de basıp yine taramanın bitmesini bekle. Sonra Windows Update güncelleme geçmişini ve istediğin gereksiz dosyaları tikleyip sil.
-Son olarak Windows 10'daki Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir? bu linkteki işlemleri uygula.

Dediklerinizi yapıyorum bitince yazarım.
-Indirilenler klasöründeki gereksiz dosyaları temizle.
-Masaüstündeki yüksek boyutlu klasörlerini e diskine at ve kısayolunu masaüstüne kopyalayıp öyle kullan.
-Win+r tuş kombinasyonu ile "çalıştır"ı açıp, arama yerine temp yaz. Açılan klasördeki her şeyi temizle. Açık olan uygulamaların temizlenmesi engellenebilir onları temizlemeyi iptal et.(Temp klasörünü bu işlemden sonra e diskine taşıyabilirsin.)
-Bu bilgisayar>C diskine sağ tıklayıp özellikler de. Sonra "diski temizle"ye bas. Tarama bittikten sonra "sistem dosyalarını temizle"ye de basıp yine taramanın bitmesini bekle. Sonra Windows Update güncelleme geçmişini ve istediğin gereksiz dosyaları tikleyip sil.

Dediklerinizi yaptım yaklaşık 50GB yer açıldı. Size ve konuya cevap veren diğer arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı