C Diski Kendi Kendine Doluyor

Ceyhun26

Hectopat
Daha fazla  
Bir gün önce 8 GB boş olan disk şimdi 300 MB kaldı. Otomatik yedekleme kapalı neden kendi kendine doluyor anlamadım cerezleri falan da sildim değişen bir şey yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun vardı. Eset ile full tarama yapınca düzeldi. Virüsden kaynaklıymış. Virüs taraması/format sana kalmış.

Ama aynı sorun olmayabilir. Eğer hiçbir şey yuklemediysen kendi kendine olduysa tarama yapmanda fayda var.

Dostum bu bir problem olmayabilir de, belki sadece güncellemeler vs. boş olan yerden alıyordur. Bu tarz güncelleme kalıntılarını temizleyen programlar var araştırıp çok önerilen bir tanesini indirebilir ve kullanabilirsin. Sürücüler vs. kendini güncellese bile kurulum dosyaları geri de kalıyor. Bunları temizlersen belki bir miktar yer açılır.

Biraz temizlik yaptım 2 GB yer açıldı ama garip bir şekilde durduk yere arttı ama yine de dolu eskisi gibi boş değil. 1 Gün önce yoktu.

Dostum eskiden bende yaşamıştım böyle bir olay ama ne yaptığımı hiç hatırlamıyorum. Açıkçası tavsiyem şu diskleri bu kadar doldurmayın be. :) En azından %10 ya da %15'i boş kalsın.

EDİT: Ha bu arada şu arka planda çalışan dandik downloader programlarından birini de yanlışlıkla indirmiş olabilirsin. Hani şu lazım olan bir programın yanında sülük gibi gelip sen farkına varana kadar bir sürü program indiren parazitlerden bahsediyorum. Görev yöneticini açıp bir incele derim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı