C diski olduğundan dolu görünüyor

westhunder

Centipat
C diskimde gizli dosyalarla birlikte klasörlerin boyutunu hesapladığımda 110 GB kadar bir alan dolu iken bu 200 GB gibi görünüyor. Sebebi ve çözüm yolları konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Ek Açıklama 2020-09-16 122432.jpgEk Açıklama 2020-09-16 122451.jpg

Virüs taramasıda yapın.
Malwarebytes ile yaptım ve bir sorun çıkmadı.
SpaceSniffer isimli programı indir, kurulum gerektirmez. Direkt çalıştırıp ne ne kadar yer kaplıyormuş bir bak detaylı olarak.
Uygulamayı denedim ve onda dolu olan 200 GB ın tamamını görebiliyorum. Buradan hangi klasörleri silmem gerekir çünkü bir anda 50-55 GB fazladan doluluk oldu.
Ekran Alıntısı.PNG

Ek'teki sistem geri yükleme tabını kapalı konuma getir. Bir kısmı gidecektir, hepsi gitmeyebilir. En temizi usb'den bir linux çalıştırıp 'System Volume İnformation' dosyalarını silmek olacak.

1600259935930.png

Ek'teki sistem geri yükleme tabını kapalı konuma getir. Bir kısmı gidecektir, hepsi gitmeyebilir. En temizi usb'den bir linux çalıştırıp 'System Volume İnformation' dosyalarını silmek olacak.

Eki Görüntüle 670096
Kontrol ettim kapalı görünüyor. System Volume Information klasörünü silmek bir problem çıkarmayacaksa bunun için tam olarak neyi nasıl kullanabilirim açıklayabilir misiniz ?

Öncelikle buradan Ubuntu'yu indirin. Sonrasında buradaki adımlar usb'nizi boot edin. Bilgisayarı usb'den başlattıktan sonra aşağıdaki resimdeki 'Try Ubuntu' seçeneğine tıklayarak devam edin. Ubuntu açıldıktan sonra diskinizin içine girip System Volume Information klasörünü silin. Hepsi bu kadar. Usb'yi çıkarıp Windowsu başlatabilirsiniz. Herhangi bir sıkıntı çıkarmaz tarafımca aynı yöntem uygulanarak düzenli olarak yıllardır yaparım, daha 2 gün öncesinde de yaptım.

1600261121248.png

Öncelikle buradan Ubuntu'yu indirin. Sonrasında buradaki adımlar USB'nizi Boot edin. Bilgisayarı USB'den başlattıktan sonra aşağıdaki resimdeki 'Try Ubuntu' seçeneğine tıklayarak devam edin. Ubuntu açıldıktan sonra diskinizin içine girip System Volume Information klasörünü silin. Hepsi bu kadar. USB'yi çıkarıp Windows'u başlatabilirsiniz. Herhangi bir sıkıntı çıkarmaz tarafımca aynı yöntem uygulanarak düzenli olarak yıllardır yaparım, daha 2 gün öncesinde de yaptım.

Deneyeceğim. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı