C diskinde sadece GTA 5 olmasına rağmen dolu gözüküyor

pef

Centipat
Daha fazla  
C diskim 240 GB SSD sadece içinde GTA 5 yüklü ve 109 GB yer kaplıyor fakat şu an diskte boş yer 19 GB olarak gözüküyor Windows'un bu kadar yer kaplayacağını düşünmüyorum neden bu kadar dolmuş olabilir?

İşletim sisteminiz hangi sürüm? Home, pro vb. Öğrenmek için Windows arama yerine "Winver" yazın, enterlayın.
Bir de Bilgisayarım kısmından c diskinizin ekran görüntüsünü atar mısınız?

İşletim sisteminiz hangi sürüm? Home, Pro vb. öğrenmek için Windows arama yerine "winver" yazın, enterlayın.
Bir de bilgisayarım kısmından C diskinizin ekran görüntüsünü atar mısınız?

Windows 10 Pro

İşletim sisteminiz hangi sürüm? Home, pro vb. Öğrenmek için Windows arama yerine "Winver" yazın, enterlayın.
Bir de Bilgisayarım kısmından c diskinizin ekran görüntüsünü atar mısınız?
1690716867029.png

Sağ tık atıp özelliklere baktığım zaman 171 GB gözüküyor fakat 171 GB olsaydı 52 GB yer kalması gerekirdi ama 19 GB bir sıkıntı var gibi gözüküyor.

1690717035224.png

TreeSize ile ne yer kaplıyor ona bak.

TreeSize bu şekilde.

60GB Windows + 110GB GTA 5 170GB yapar. 20 GB boş yer var desek 50GB bir kaybınız var. 240GB diskler tam 240 olmayabilir ona da bir bakın toplam alanınız kaç GB yazıyor? Diskteki gereksiz dosyaları da temizleyebilirsiniz. Bunun için C diskine sağ tıklayın özelliklere girin diski temizleye basın orada tüm kutucukları işaretleyebilirsiniz, geri dönüşüm kutusunda önemli şeyleriniz varsa onu işaretlemeyin.

60GB Windows + 110GB GTA 5 170GB yapar. 20 GB boş yer var desek 50GB bir kaybınız var. 240GB diskler tam 240 olmayabilir ona da bir bakın toplam alanınız kaç GB yazıyor? Diskteki gereksiz dosyaları da temizleyebilirsiniz. Bunun için C diskine sağ tıklayın özelliklere girin diski temizleye basın orada tüm kutucukları işaretleyebilirsiniz, geri dönüşüm kutusunda önemli şeyleriniz varsa onu işaretlemeyin.

223GB gözüküyor SSD.

Geri
Yukarı