C diskini genişletmek

• Konuyu başlatan Ruter
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 488

Ruter

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
SSD'imde 60 GB yer ayırdım Linux için. UEFI olarak kurmayı beceremedim, açılmıyor Linux. Ben de yeniden C'ye katmak istiyorum. Bir daha format atma tercihinde değilim. Nasıl genişletebilirim?

SSD'imde 60 GB yer ayırdım Linux için. UEFI olarak kurmayı beceremedim, açılmıyor Linux. Ben de yeniden C'ye katmak istiyorum. Bir daha format atma tercihinde değilim. Nasıl genişletebilirim?

Linux'un olduğu diski biçimlendirme sakın. Tabii kurulumu yaptıysan. Başta Grub 2 yi kaldırmak gerekiyor çünkü. Ben o hatayı yaptım format attım. Diski genişlet yazısı pasif durumda mı? Normalde disk yönetiminden Diski Genişlet seçeneğinden otomatik olarak genişletiyor?
İlk denediğim şey bu oldu olmuyor.

Eğer olmuyorsa muhtemelen HDD kullanıyorsundur. HDD en fazla 4 kısma izin veriyor. Ben onu şu şekilde çözdüm:
Disk yönetimine girdim. Bir tane 300 MB'lik sistem kurtarma bölümü vardı. Bir tane de 600 MB lık alan vardı ve üstü siyahtı. Biraz araştırdım ve 600 MB'lık alanın gereksiz olduğunu gördüm. Sonra sildim. Ve o şekilde birleştirdim. Sende de o Partition varsa onu sil. Eğer yoksa minitool Partition wizard programıyla birleştirmen gerekir. Tabii bunu en son denemenin öneririm. Belki daha basit çözümü vardır. Disk yönetiminin ekran görünütüsünü atarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı