Kasadan ses geliyor

Şayir

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Videoyu sizlerle paylaştım. Bu tarz bir ses geliyor. Yine işlemci soketleri mi oturmadı diye acaba? Bayağıdır bu ses yoktu. Sebebini bilen var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet sanki fanların biraz hızlı çalışıyor gibi geldi. Ses bilgisayarda sürekli mi çıkıyor yoksa bir oyun veya bir kullanım sırasında mı çıkıyor.

Evet sanki fanların biraz hızlı çalışıyor gibi geldi. Ses bilgisayarda sürekli mi çıkıyor yoksa bir oyun veya bir kullanım sırasında mı çıkıyor.

Hocam herhangi bir ayar yapmadım fan icin neden hizli calisiyor ki o ? Düzeltme şansı var mıdır ?
Hayir direkt ilk olarak pc yi actigimda bu ses cikiyor.

Evet sanki fanların biraz hızlı çalışıyor gibi geldi. Ses bilgisayarda sürekli mi çıkıyor yoksa bir oyun veya bir kullanım sırasında mı çıkıyor

İslemci soketi oturmadiysa cikar mi bu ses ?

Sesi bilmemde fan aşırı hızlı calışıyor gibi gözüktü bana. BIOS üzerinden fan hızını azaltın.

Bu şekil hızlı mı ? Nasıl düzeltmemiz gerekir ?

Dosya Ekleri

• IMG_20240511_173438.jpg
    IMG_20240511_173438.jpg
    208 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
şunu yapmanızı öneririm öncelikle kasanız açıkken fana zarar vermeden fanı elinizle tutun fanın dönmesini engelleyin o zaman kesin sorunun fandan mı yoksa işlemci vesaire bir sorundanmı olduğunu anlarız. eğer ses fandan geliyorsa bazı uygulamalar var fanın hızını manuel olarak değiştirebiliyosunuz youtubeden o konuyu araştırmanızı öneririm

şunu yapmanızı öneririm öncelikle kasanız açıkken fana zarar vermeden fanı elinizle tutun fanın dönmesini engelleyin o zaman kesin sorunun fandan mı yoksa işlemci vesaire bir sorundanmı olduğunu anlarız. eğer ses fandan geliyorsa bazı uygulamalar var fanın hızını manuel olarak değiştirebiliyosunuz youtubeden o konuyu araştırmanızı öneririm

fanın hızını düşürtmek için uygulama yükledim düşürdüm yine düzelmedi hocam. fanın hızından dolayı değil. fanın hızını arttırınca bambaşka bir ses çıkıyor. bu başka bir ses. arıza sesi gibi.

Fanlardan dolayı işte fanların hızını düşürün ses gidicektir. Gitmezse yazın buraya.
olmadı.

@EnesSs0 dediğinizi uyguladım fakat ses kesilmedi. kulağımı kasaya iyice yaklaştırınca gördüm ki ses PSU dan geliyor. açtım temizledim fakat düzelmedi.

@serdarrrr4r maalesef düzelmedi.

Son düzenleme:
Fanın hızını düşürtmek için uygulama yükledim düşürdüm yine düzelmedi hocam. Fanın hızından dolayı değil. Fanın hızını arttırınca bambaşka bir ses çıkıyor. Bu başka bir ses. Arıza sesi gibi.

Olmadı.

@EnesSs0 dediğinizi uyguladım fakat ses kesilmedi. Kulağımı kasaya iyice yaklaştırınca gördüm ki ses PSU'dan geliyor. Açtım temizledim fakat düzelmedi.

@serdarrrr4r maalesef düzelmedi.

Garantisi var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı