Rehber C# C# fare ve klavyeyi yönetme

goodpat

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : Intel(R) Core(TM) i5-10400F
Ekran Kartı : Nvidia GeForce RTX 2060
Ana Kart : Gigabyte H410M H V3
Merhaba, bu rehberde C# ile fare ve klavyeyi nasıl yönetebileceğinizi anlatacağım.

Öncelikle her C# rehberimde olduğu gibi Visual Studio'dan projenizi açın ve ana formun kod dosyasına girin.

Klavyeyi Yönetme

Kod ile Klavyedeki Tuşlara Basma:
C#:
SendKeys.Send("F10") //Klavyede F10 tuşuna basılır.
C#:
SendKeys.Send("{ENTER}") //Klavyede enter tuşuna basılır.
Bu kadar basit bir şekilde klavye yönetilebiliyor.

Fareyi Yönetme
Kod ile Fareyi Hareket Ettirme:
C#:
Cursor.Position = new Point(10,10) //Bunlar X ve Y değeri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kodlarla sadece Form üzerinde manipülasyon yapabilirsiniz. Dolayısıyla hile yazamazsınız zaten.

Bu kodlarla sadece Form üzerinde manipülasyon yapabilirsiniz. Dolayısıyla hile yazamazsınız zaten.
Hayır. Arkaplana atmak için ayrı kodlarla yapılabiliyor.

Seçtiğin bir nesneye göndermenin yolları var. Unuttuğum bir şeyin şifresini bruteforcela almayı denemek için kullanmıştım böyle bir şey. Deneme sınırı yoktu uygulamanın ve epey kısıtlı input ihtimali vardı. 0000-9999 arası. İşe yaramıştı.
Örneği var;
Hoş anti cheat tespit eder bunu gibi geliyor.

Seçtiğin bir nesneye göndermenin yolları var. Unuttuğum bir şeyin şifresini bruteforcela almayı denemek için kullanmıştım böyle bir şey. Deneme sınırı yoktu uygulamanın ve epey kısıtlı input ihtimali vardı. 0000-9999 arası. İşe yaramıştı.
Örneği var;
Hoş anti cheat tespit eder bunu gibi geliyor.
Yapılması imkansız demedim ki zaten. Bu kodların, ki SendKeys ve Cursor'dan bahsediyorum, Forms dışında işlem yapma şansı yok. Fakat user32'den interop yapilarak tabii ki mümkün.

Yeni konular

Geri
Yukarı