C# for döngüsünde i değişkeni

Bas ve bit int değişkenlerinin değerleri atanmamış. For döngüsü kaça kadar döneceğini anlamıyordur.

Edit: Textboxtan alınıyormuş tamam yanlış gördüm.

Evet atılması gerekiyor, döngü o int üzerinden yuruyor hepsini değiştirdiğinde çalışması lazım hatayı atın.
Kendi bilgisayarım değil de bir rebuild ettim. 17 hata çıktı. Hatalı satırları sildim şimdi açılırsa tekrar deneyeceğim.
Bas ve bit int değişkenlerinin değerleri atanmamış. For döngüsü kaça kadar döneceğini anlamıyordur.
Zaten içerisindeki değerleri textBox üzerinden alıyor.
Evet atılması gerekiyor, döngü o int üzerinden yuruyor hepsini değiştirdiğinde çalışması lazım hatayı atın.
Hocam hata satırlarını temizledim. Denedim ve şimdi oldu.

Son düzenleme:
Kendi bilgisayarım değil de bir rebuild ettim. 17 hata çıktı. Hatalı satırları sildim şimdi açılırsa tekrar deneyeceğim.

Zaten içerisindeki değerleri textbox üzerinden alıyor.

Hocam hata satırlarını temizledim. Denedim ve şimdi oldu.

Çözüldü olarak işaretlersen sevinirim.

For döngüsünü bilmeyip, C# biliyorum demesi...
C# ı biliyorum zaten. Ama okulda ve yüz yüze aldığım kurslarda gördüklerimde hep i attıkları için bunda da çalışmayınca takıldım. Yani bir for döngüsünde ufak bir yerde takıldığım için C# bilmediğimi bilmeye devam et.

Aslında bilmediğinizi şuna yorumlatmaya çalışıyor. Alınan bilgiyi modifiye edip denemezseniz aynı yaşadığınız durumu yaşarsınız. Yani burada dediği şey sizi kötülemekten ziyade okulda veya videolu kurslardan öğrendiklerinizi de kendi başınıza öğrendiğiniz bilgileri/terimleri değiştirerek kullanmak olsun ki öğrenilen yeni terimin/bilginin kalıcılığı sağlansın.

Sizi tanımam etmem. Ne kadar bilgi düzeyinizin olduğunu da bilmem. Ama yüksek olduğundan da şüphe etmem. Fakat üstte yazan arkadaş maalesef sizin lehinize olmasa da haklı gibi duruyor.

@oguzhansr40 İnsanlar senelerce bu iş üzerine büyük projelerde çalışıp, ben biliyorum diyemiyorken, sen okulda öğrendiğin ufak bilgilerler mi biliyorum diyebiliyorsun? Dibin dibi, temelin en temeli şey için bile konu açmışsın. Bir sorgula kendini, her şeye öyle biliyorum deme.

Lise'de c# öğrenirken konsoldan başlamıştık sizi neden form app'den başlatmışlar daha dili öğrenemeden app'e geçmişsiniz.

Geri
Yukarı