C# FTP ile form iconunu belirleme

Nemesis_44

Picopat
Daha fazla  
Merhaba C# ile bir sohbet uygulaması yapıyorum. Ana sayfa için bir icon belirlemem gerek program cracklenmesin diye FTP ile form iconunu belirlemem gerek bununla ilgili bir kod var mıdır?

Yani FTP sunucusundaki resim form iconu olucak
Cracklenmesin derken? Algılamıyorum demek istediğin şeyi. FTP sunucuya bağlanıp icon çekebilirsin ancak offline olması durumunda forumdaki iconla ilgili problem yaşayacaksın. Ve dediğim gibi FTP ilo form iconunu belirleyince nasıl cracklenmenin önüne geçmiş olacaksın ki?

Nasıl yani? FTP'nin icon belirlemedeki işini anlamadım.
Yani FTP sunucusundaki resim form iconu olm
Cracklenmesin derken? Algılamıyorum demek istediğin şeyi. FTP sunucuya bağlanıp icon çekebilirsin ancak offline olması durumunda forumdaki iconla ilgili problem yaşayacaksın. Ve dediğim gibi FTP ilo form iconunu belirleyince nasıl cracklenmenin önüne geçmiş olacaksın ki?
İnternet olmayinca uygulamaya girilmeyecek zaten

localhost'tan FTP sunucusu açar, program kodunda çok hafif bir değişiklik yaparak (DotPeek gibi programlar sağolsun) kendi sunucuma bağlarım. Neden korsanı önlemek amaçlı böyle bir yol kullanıyorsun ki yaptığın yazılım bu kadar önemli olacaksa?

İkincisi, zaten sunucuna sürekli bağlı olman gerekmiyor mu bilgisayarlar arası bir sohbet programı oluşturman için? Malum, çoğu kişi dinamik IP kullanıyor ya; birinin attığı mesajı diğerinin görmesini nasıl sağlayacaksın başka türlü? Hangi protokolle sunucuna bağlanacaksın? Kendi protokolünü mü yazmayı düşünüyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani FTP sunucusundaki resim form iconu olm

İnternet olmayinca uygulamaya girilmeyecek zaten
Bunun yolu bu değil ki. API'ye kontrol isteği gönderirsin tokenle, sonra cevabı alamazsan yada yanlış cevap alırsan kullanıcının girişini engellersin. API'ye bağımlı hale getirirsin yada lisans serverina. Yine de cracklenmeye karşı çok başarılı olmaz. Obfuscation yapman gerekir.
Malum, çoğu kişi statik IP kullanıyor ya
Ufak düzeltme; dinamik IP kullanılıyor. Statik IP sabit adres. Dinamik değişken.

Haklısın, sabah mahmurluğu. Dinamik IP.
EyvAllah
localhost'tan FTP sunucusu açar, program kodunda çok hafif bir değişiklik yaparak (DotPeek gibi programlar sağolsun) kendi sunucuma bağlarım. Neden korsanı önlemek amaçlı böyle bir yol kullanıyorsun ki yaptığın yazılım bu kadar önemli olacaksa?

İkincisi, zaten sunucuna sürekli bağlı olman gerekmiyor mu bilgisayarlar arası bir sohbet programı oluşturman için? Malum, çoğu kişi dinamik IP kullanıyor ya; birinin attığı mesajı diğerinin görmesini nasıl sağlayacaksın başka türlü? Hangi protokolle sunucuna bağlanacaksın? Kendi protokolünü mü yazmayı düşünüyorsun?
Eyvallah

Yeni konular

Geri
Yukarı