C++ hangi editör ile kodlanır?

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Herkese merhaba. C++ programlama diline başladım. vs Studio code da bu işi görüyor diye biliyorum. Ama kurduğumda kodu çalıştıramadım. Bir tane editör daha var ama o da farklı hatalar verdi.

Yazdığınız editörleri denedim ama arayüz iyi değil. Visual Studio Code editörü güzel editör ama bu yazdılarınızı kurdum ama beraberinde başka yazılım da mı kurmamız gerekiyor?

Beraberinde başka bir yazılım kurmanız gerekmiyor. Ancak elinizde mevcut bir cpp dosyasını bir projenin içine yerleştirmeden derleyemezsiniz. Visual Studio içindeki kütüphaneler proje dosyalarından çağrılır. Onlar olmadan .cpp'yi tek başına derleyemezsiniz. (Visual Studio kurulumu esnasında kendi yüklediği visual c paketleri hariç) ==> C# gibi dillerde program yazacaksanız Net Framework gerekebilir

Beraberinde başka bir yazılım kurmanız gerekmiyor. Ancak elinizde mevcut bir cpp dosyasını bir projenin içine yerleştirmeden derleyemezsiniz. Visual Studio içindeki kütüphaneler proje dosyalarından çağrılır. Onlar olmadan .cpp'yi tek başına derleyemezsiniz. (Visual Studio kurulumu esnasında kendi yüklediği visual c paketleri hariç)
Mesela ben ekrana merhaba dünya yazdırmak istedim VS Code editöründe hatalar oldu.

Ben size bunun için gerekli kodu yazayım kontrol edin:

Kod:
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

void main()
{
printf("Merhaba Dünya!\n");
system("pause");
}

Ben size bunun için gerekli kodu yazayım kontrol edin:

Kod:
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

int main()
{
printf("Merhaba Dünya!\n");
system("pause");
}
Hocam şu anda Android cihazından yazıyorum ama VS Code bu kodu eklerken include olan kısımın karşısında kırmızı bir yıldız çıkıyor ve fatal error yazıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı