C# İçin Öğretici Video Önerisi

C# ile başlamak gayet iyi bir seçim. Syntax yapısı ve MS platformunda ücretsiz IDE'si ile öğreniminiz rahat olur. Türkçe kaynağı en bol olan dil diyebilirim; zira ülkemizde de özel sektörün en çok kullanılan dilidir.

Hocam kararsız kaldım aşağıya linklerini atıyorum sizce hangisi daha iyidir? @Zurnadürüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BTK ve Bilgisayar kavramları. Sadi hocamın anlatımı iyidir. İşletim sistemi ile alakalı videolarını izlemiştim, iyiydi.
C# ile başlayıp C++ ve unitiye geçmeyi planlıyorum oyun ve program geliştirmek için. C#'dan geçerken zorlanır mıyım? Siz hangi dille başlamıştınız bana hangi dille başlamamı önerirsiniz? Çok soru sordum kusura bakmayın.

C# ile başlayıp C++ ve Unity'e geçmeyi planlıyorum oyun ve program geliştirmek için. C#'dan geçerken zorlanır mıyım? Siz hangi dille başlamıştınız? Çok soru sordum kusura bakmayın.

C ile başladım ben. Tabii benim amacım daha farklı, bu yüzden farklı amaçlarda kullanıyoruz.
C# öğrenirsen Unity'de de sorun olmaz. Çünkü Unity yoğun olarak C# kullanıyor. C++ ve C# tamamen farklı alemler. Ortak yanları ise sadece adlarında C olması. Yani bakınca benzer olmadıklarını anlamazsın. C++ öğrenmek istiyorsan C ile temel atman daha iyi olur. Çünkü C++'da C bileşenleri de var. Ek olarak C++ C#'a nazaran daha çok ve sağlıklı cross platform özelliğine sahip. Bu da bir artı.

C ile başladım ben. Tabii benim amacım daha farklı, bu yüzden farklı amaçlarda kullanıyoruz.
C# öğrenirsen Unity de sorun olmaz. Çünkü Unity yoğun olarak C# kullanıyor. C++ ve C# tamamen farklı alemler. Ortak yanları ise sadece adlarında C olması. Yani bakınca benzer olmadıklarını anlamazsın. C++ öğrenmek istiyorsan C ile temel atman daha iyi olur. Çünkü C++'da C bileşenleri de var. Ek olarak C++ C#'a nazaran daha çok ve sağlıklı cross platform özelliğine sahip. Bu da bir artı.
Kesinlikle doğru.
@Recx and Flex Eğer C++ ile geliştirme yapmayı ileride düşünüyorsanız, önce C veya C++ ile başlamanız daha mantıklı olur. C++ sonrası C# da dahil, diğer bütün programlama dillerini öğrenmeniz daha kolay olur.

Geri
Yukarı