C# ile 2FA nasıl kullanılır?

BayCoder

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba, kendi kendime yaptığım bir projem var. C# .Net ile Windows forms uygulaması geliştiriyorum. Uygulamaya 2FA eklemek istiyorum. Uygulamanın içinden QR kod çıkacak bu Google auth, Microsoft auth veya Authy gibi mobil uygulamalarda okuttuktan sonra çıkan 6 haneli kod ile eşleşip çalışacak. Ama bu 2FA kısmını nasıl yapacağımı bilmiyorum. API ile olacak sanırım. Ama bunun için nasıl bir API kullanmam lazım bilemedim. Sizce nasıl yapabilirim?

Twilio API hakkında araştırma yapabilirsiniz. Twitch 2FA'da bizzat Twilioyu (Authy) kullanıyor.
EDİT:
Aslında pek 2FA'ya benzemese de aynı doğrultuda basitleştirilmiş düzeyde sms doğrulama yapmıştım(python ile) Örneğini verdiğim bir konudaki cevabımı bırakıyorum.

Son düzenleme:
Twilio API hakkında araştırma yapabilirsiniz. Twitch 2FA'da bizzat twilioyu (Authy) kullanıyor.

Peki twilio API ile sadece Authy uygulamasına mı kod gönderebilirim yoksa farklı bir 2FA uygulamasına (ms auth, Google auth vs.) Da kod gönderilebilir mi?

Aslında pek 2FA'ya benzemese de aynı doğrultuda basitleştirilmiş düzeyde SMS doğrulama yapmıştım(Python ile) örneğini verdiğim bir konudaki cevabımı bırakıyorum.

Teşekkürler ama SMS ile değil de 2FA uygulamasıyla çalışmak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı