C++ ile neler yapılabilir?

Güzel olur, ama kolay olmaz. Ne yapacağınıza bağlı olarak birini önce öğrenebilirsiniz, ya da birine ağırlık verirsiniz orasını bilemem.
Amaç yapay zeka ve robot yapmak. Yanında modelleme ve işletim sistemleri. Ve beraberinde bir sürü şey ama ana olarak yapay zeka ve robotik.

O zaman ben ana olarak C++, yanına da Python ve Java çekersem mükemmel olur herhalde.
Hocam C++ zaten başlı başına öğrenmesi yıllar alan bir dil, ek olarak Java ve benzeri bir dil öğrenmenin manası yok. Yapay Zeka kısmında Python, Robotik kısmında ise C++ çok iyi bir tercih.

Yapay zekada pek kullanılmıyor mu? Python ile üzerinde geliştirme yaptığın yapay zeka kütüphaneleri bile C++ ile yazılıyor.
Python ile yaptığın her şeyde arkada C++ çalışıyor. Ama Python'da 10 dakikada yazılacak kod C++'ta 10 saatte yazıldığı için Python çok daha yaygın olarak kullanılıyor o alanda. C++ pek kullanılmıyor dedim. Hiç kullanılmıyor demedim. Daha dikkatli okumanızı tavsiye ederim.
Anladım. Peki bu cevaplardan sonra bunu sormak saçma ama bu dili öğrenmek doğru mu? Yanına Python ve Java çekmeyi düşünüyorum ve bu dil gelecek için doğru bir dil mi?
Bence daha iyi bir dil yok piyasada.

Python ile yaptığın her şeyde arkada C++ çalışıyor. Ama Python'da 10 dakikada yazılacak kod C++'ta 10 saatte yazıldığı için Python çok daha yaygın olarak kullanılıyor o alanda. C++ pek kullanılmıyor dedim. Hiç kullanılmıyor demedim. Daha dikkatli okumanızı tavsiye ederim.

Bence daha iyi bir dil yok piyasada.
Hala pek kullanılmıyor diyorsunuz.😂 Zaten bir dil için daha iyisi yok diyen insanla neyi tartışacaksın ki?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı