C# ile yazılan programın kırılması nasıl zorlaştırılır?

krejwd

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
@433725 ile ortak bir proje yaptık ve C# kullanarak bir program yazdık, programa kırılmasını önlemek amacıyla lisans sistemi ekledik. Fakat assemblyexplorer ile kaynak kodlarına hatta SQL verilerine kadar her şey çıkıyor. Bu programın kırılmasını en azından biraz daha zorlaştırmak istiyoruz, bu konuda ne yapabiliriz?

Obfuscation eklemen lazım, yada para verip vmprotect yada .netreactor veya themdia gibi korumaları alıp, güvene alman lazım.

Suan kırılmasını engellemek için harcayacak bir bütçemiz yok. Sadece biraz daha zorlaştırsak yeterli.

Programın kodlarını karıştırın ve kodun şifrelenecek ise şiflemesi %90 virüslü muamelesi görecektir.
Birkaç link bırakacağım ve unutmadan asla %100 kırılmaz olmaz.
Kaynak kodu nasıl şifrelenir?
Exe'yi koruma yöntemleri yardım?

%100 engelleyemeyecegimizi biliyorum zaten, konuyu okuduğunuzdan emin misiniz?

Suan kırılmasını engellemek için harcayacak bir bütçemiz yok. Sadece biraz daha zorlaştırsak yeterli.

%100 engelleyemeyecegimizi biliyorum zaten, konuyu okuduğunuzdan emin misiniz?
Konu senin özelinde olabilir ama bir başkası da okuduğunda genelde cevaplara iniyor. Bu yüzden cevaplarımı genelde bir başkası okuyacak gibi yazıyorum.

Son düzenleme:
kodunu obfuscate edersen, bazi virus programlarinin false positive olarak algilayabilecegini goz onunde bulundurmalisin.

SQL verisi derken query'lerden bahsediyorsan, neden bir ORM kullanmiyorsun? Zaten program icine direkt sql script'i yazdiysan endiselenmen gereken daha buyuk sorunlar vardir.

Yeni konular

Geri
Yukarı