C++'ın Object Oriented uygulaması gereksiz mi?

Yer
İzmir
Daha fazla  
C++ biliyorum ama object oriented‘ını sevmiyorum. Object oriented gereksiz bir uygulama mı?
Bence prosedürel olarak C++ kullanmak istiyorum çünkü C bence çok eski bir dil.

@Görkem Say Bunlara ne anlatıyorsun ki. Çocuk C++ biliyorum demiş, 20 yıllık C++ developerlar bile C++ biliyorum diyemiyor ama Technopat forumuna bu tip bir soru açan çocuk C++ biliyorum diyebiliyor.

Biliyorum kelimesi yazilim alaninda bahsettiginiz uzere cok tehlikeli bir kelime. Ozellikle bizim ulkede yazilim ve yazilimci olmak cok fazla abartildi. Surekli maas ve imkan uzerinden gidildi ama meslegin zorluklari hicbir yerde anlatilmiyor. Herkes bir heves yazilima giriyor sonra sonuc bu oluyor maalesef...

C++ çok paradigmalı bir dil, işini fonksiyonel programlama görüyorsa elbette sadece onu kullanabilirsin ancak OOP asla gereksiz değil, ihtiyaç duyduğunda onu da kullanmak zorunda kalacaksın, generic vs gibi... Sen şu an için çaylaksın, zamanla neye neden ihtiyaç duyulduğunu anlarsın.

C++ çok paradigmalı bir dil, işini fonksiyonel programlama görüyorsa elbette sadece onu kullanabilirsin ancak OOP asla gereksiz değil, ihtiyaç duyduğunda onu da kullanmak zorunda kalacaksın, generic vs gibi... Sen şu an için çaylaksın, zamanla neye neden ihtiyaç duyulduğunu anlarsın.

Yalnız ben C öğrendim. C++'ın class sistemini öğrenmem zor bu nedenle bu konuyu açtım da. Ve haklısın ben çaylağım bu nedenle programlamada kod yazmaktan korkuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı