C# JSON Üzerine Bozuk Yazıyor

rusecyabres

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bir anket sitesi yazıyorum. Üzerinde çalışılacak anketi geçici olarak JSON dosyasında tutuyorum. İlk anketi sıkıntısız bir biçimde 1. resimdeki gibi JSON dosyasında tutuyor. Buraya tekrar bir anket gönderdiğimde JSON dosyası 2. resimdeki hale gelerek bozuluyor. İlgili kodu 3. ve 4. resimde paylaştım. Haftalardır şu saçma problemi çözemedim. Aklıma çözüm olarak her OnGet metodunda JSON dosyasını temizlemek geldi ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    68,5 KB · Görüntüleme: 52
  • 2.PNG
    2.PNG
    67 KB · Görüntüleme: 50
  • 3.PNG
    3.PNG
    53,8 KB · Görüntüleme: 49
  • 4.PNG
    4.PNG
    18,7 KB · Görüntüleme: 54
Indented = true kısmını false olarak dene.

Daha doğrusu dosyayı komple yeniden yazman gerek. Empty olarak yazıp sonra bu işlemi yapmayı da deneyebilirsin.

Daha doğrusu dosyayı komple yeniden yazman gerek. Empty olarak yazıp sonra bu işlemi yapmayı da deneyebilirsin.

Maalesef işe yaramadı.

Empty olarak yazmayı nasıl yapabilirim, örnek verebilir misin?

C#:
var json = System.Text.Json.JsonSerializer.Serialize<AnketModel>(istenilenAnket);
StreamWriter sw = new StreamWriter("dosya_yolu", FileMode.Truncate);
sw.Write(json);
sw.Flush();
sw.Close();

Bunu dener misin?

Yine aynı çıktıyı veriyor.
C#:
var json = System.Text.Json.JsonSerializer.Serialize<AnketModel>(istenilenAnket);
sw.Write("");
sw.Write(json);
sw.Flush();
sw.Close();

Şöyle dener misin?

C#:
sw.Write("");
sw.Write(json);
sw.Flush();
sw.Close();

Şöyle dener misin?

Aynı çıktıyı aldım. Dosya yolu bu şekilde yazıldığında hata veriyor. Resimdeki gibi değiştirmiştim. Acaba dosyayı mı görmüyor?

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    113,4 KB · Görüntüleme: 35
Maalesef bu da işe yaramadı. Dosya yolunu "~/data/anket.json" şeklinde yazdığımda dosyayı bulamıyor, "anket. json" yazdığımda bu hatayı vermemişti. Ama "anket. json" yazdığımda da dosya içeriği değişmiyor yani çok saçma bir durum :D Ben bunu en iyisi XML veya TXT olarak deneyeyim. Yardımın için çok teşekkürler.

Geri
Yukarı