C klasörüne bir sürü EXE dosyası inmiş

Frstghost

Hectopat
Makaleler
2
1 TB SSD'ye sahibim. 170-150 GB bos alan vardi. Bugün öglen girdigimde 50 GB alan kaldigini gördüm. C klasörüne bakarken yüzlerce belki binlerce EXE dosyasinin oldugunu fark ettim.
Virüs girmis olabilir mi?
En son indirdigim uygulamalar:
  • CrystalDiskMark8.
  • CPU-Z.
  • FurMark.
  • HWMonitor.
Bunlardan birinden virüs girmis olabilir mi? Indirdigim sitelere dikkat etmistim.
Kaspersky şu an bir şey göstermiyor.

Windows (C_) 5_18_2023 6_35_49 PM.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskte çoğalan virüs bulaşmış gibi. Virustotal'de tara.
1 TB SSD'ye sahibim. 170-150 GB bos alan vardi. Bugün öglen girdigimde 50 GB alan kaldigini gördüm. C klasörüne bakarken yüzlerce belki binlerce EXE dosyasinin oldugunu fark ettim.
  • CrystalDiskMark8.
  • CPU-Z.
  • FurMark.
  • HWMonitor.
Bunlardan birinden virüs girmis olabilir mi? Indirdigim sitelere dikkat etmistim.

Eki Görüntüle 1783608

Neler ve nereden indirdin en son?

Indirdigim programlarin adlarini yukarida yazdim, bunlarda linkleri:

Bir anda mı oldu bir şey mi indirdin? Veya kurdun mu?

CS:GO kasiyordum. Windows'tan bildirim geldi. %6 bos alaniniz kaldi diye. Normalde %25 bos alan vardi.

Hocam gerek yok ki MBAM & Kaspersky gibi programlarla tarasın.

Kaspersky'la tam tarama açtım, 5 saat diyordu. 1 saat sonra bakmaya geldigimde süre 8'e cikmisti. Ve %16 gibi bir tarama yapmisti. Kapatip. Özel taramayla sadece C klasörünü tarattim. Taramada bir şey cikmadi.
Garipsedim. O kadar exe dosyasini ben indirmis olamam.

Pek hayra alamet durmuyor. Muhtemelen binlercesi olduğunu söylüyorsun ve her biri 1000 KB'ı aşıyor. Ben olsam önemli verileri koruyarak tertemiz yeni kurulum yapardım.

1800 Exe dosyasi vardi. Hepsi onar MB bile olsa. 18 GB yer kaplardi.
Bir yere bir şeyler iniyordu ama bir türlü bulamadim. Cünkü bilgisayar rahatlasin diye birkaç oyun sildim. 200GB bos yer açtım. 30 DK-1 saat sonra 140GB inmisti bos alan.

Diskte çoğalan virüs bulaşmış gibi. VirusTotal'de tara.

Yapmistim. Sonuclari da yukariya atmistim. Moderatörler silmis.
Iki program da birer tane kirmizi cikmisti ama onlarin false positive oldugunu düsünmüstüm.

Buldum, bunlardi; VirusTotal

Bunda da bir tane kirmizi gösreiyordu, yesil olmuus hepsi.

Yanlış yazıp uyarı aldığım için yardım alamayıp format attım. Driverlar hariç her şeyi sildi. Driverların silinmemesi normal mi? Normalde onlarda silinmeliydi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu rehberi uygulayın.

1 TB SSD'ye sahibim. 170-150 GB bos alan vardi. Bugün öglen girdigimde 50 GB alan kaldigini gördüm. C klasörüne bakarken yüzlerce belki binlerce exe dosyasinin oldugunu fark ettim.
  • CrystalDiskMark8.
  • CPU-Z.
  • FurMark.
  • HWMonitor.

Eki Görüntüle 1783608

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Bilgisayarım da 256 GB SSD var sadece. Bilgisayarımda 60 GB boş alan varken bir anda 6 GB boş alan oldu. Sorunu hiçbir yerde bulamadım. Sen sorunu çözebildin mi veya formatla çözülüyor mu sorun.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (218).png
    Ekran Görüntüsü (218).png
    105,5 KB · Görüntüleme: 30

Yeni konular

Geri
Yukarı