C klasörüne bir sürü EXE dosyası inmiş

Frstghost

Hectopat
Makaleler
2
1 TB SSD'ye sahibim. 170-150 GB bos alan vardi. Bugün öglen girdigimde 50 GB alan kaldigini gördüm. C klasörüne bakarken yüzlerce belki binlerce EXE dosyasinin oldugunu fark ettim.
Virüs girmis olabilir mi?
En son indirdigim uygulamalar:
  • CrystalDiskMark8.
  • CPU-Z.
  • FurMark.
  • HWMonitor.
Bunlardan birinden virüs girmis olabilir mi? Indirdigim sitelere dikkat etmistim.
Kaspersky şu an bir şey göstermiyor.

Windows (C_) 5_18_2023 6_35_49 PM.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Bilgisayarım da 256 GB SSD var sadece. Bilgisayarımda 60 GB boş alan varken bir anda 6 GB boş alan oldu. Sorunu hiçbir yerde bulamadım. Sen sorunu çözebildin mi veya formatla çözülüyor mu sorun.
Formatla çözdüm, nedenini bende bulamadim.
Yukarida yazdigim programlardan birini indirdiniz mi? Yukaridaki programlardan birinden şüpheleniyorum.

Ben sağlam birine danıştım kardeşim. Çözümü varmış, silinebilirmiş fakat tekrar kendini yeniliyormuş. Tek çare format... Bu arada ben bilgisayar mühendisiyim. Bilgisayarda sadece projeler geliştiriyorum ve CS:GO oynuyorum. Yani çok temiz ve sorunsuz kullanıyordum. Bu kadar temiz kullanmama rağmen böyle sorunla karşılaşmam tuhaf geldi. Sonuç olarak bende mecbur format atacağım. Windows problemss kardeşim.

Ben sağlam birine danıştım kardeşim. Çözümü varmış, silinebilirmiş fakat tekrar kendini yeniliyormuş. Tek çare format... Bu arada ben bilgisayar mühendisiyim. Bilgisayarda sadece projeler geliştiriyorum ve CS:GO oynuyorum. Yani çok temiz ve sorunsuz kullanıyordum. Bu kadar temiz kullanmama rağmen böyle sorunla karşılaşmam tuhaf geldi. Sonuç olarak bende mecbur format atacağım. Windows problemss kardeşim.
Keşke tarama yapsaydın.

Format olmadan çözebilirsiniz.

1 TB SSD'ye sahibim. 170-150 GB bos alan vardi. Bugün öglen girdigimde 50 GB alan kaldigini gördüm. C klasörüne bakarken yüzlerce belki binlerce exe dosyasinin oldugunu fark ettim.
Virüs girmis olabilir mi?
En son indirdigim uygulamalar:
  • CrystalDiskMark8.
  • CPU-Z.
  • FurMark.
  • HWMonitor.
Bunlardan birinden virüs girmis olabilir mi? Indirdigim sitelere dikkat etmistim.
Kaspersky şu an bir şey göstermiyor.

Eki Görüntüle 1783608

Kaspersky ile .exe dosyaları temiz çıktıysa bu Anti-Virüs bitmiş.

Bende inşallah bu yıl gene mezuna kalmazsam bilgisayar mühendisliği seçmeyi düşünüyorum.
Elimde suan RTX 4060 8GB (105WATT) i7-12650H 16 GB RAM (DDR5) 1 TB SSD laptop var, mühendislik icin yeterli midir sizce?

Kaspersky ile .exe dosyaları temiz çıktıysa bu Anti-Virüs bitmiş.
Tam tarama yapamadim, 8-10 saat diyordu. O kadar bekleyemezdim. Sadece C klasörünü tarattim. 2-3 saatte taradi ve hic bir sey bulmadi.
Bende Kaspersky dan artik şüphelenmeye basladim.

Bende inşallah bu yıl gene mezuna kalmazsam bilgisayar mühendisliği seçmeyi düşünüyorum.
Elimde şu an RTX 4060 8 GB (105watt) i7-12650h 16 GB RAM (DDR5) 1 TB SSD laptop var, mühendislik icin yeterli midir sizce?

Tam tarama yapamadim, 8-10 saat diyordu. O kadar bekleyemezdim. Sadece C klasörünü tarattim. 2-3 saatte taradi ve hiçbir şey bulmadi.
Bende Kaspersky'dan artik şüphelenmeye başladım.

Kardeşim o sorun benim de başıma geldi hiçbir antivirür çözemiyor çok güçlü bir virüs PC ne format at verileride çalıyor arkadaş.

Elimde suan RTX 4060 8GB (105WATT) i7-12650H 16 GB RAM (DDR5) 1 TB SSD laptop var, mühendislik icin yeterli midir sizce?

En iyisini düşünmüşsün kardeşim. Umarım güzel bir üniversite de tutturursun. O özelliklere sahip bir bilgisayar ile şu dönemde yapamayacağın bir şey yoktur zaten. Tabi bilgisayarın iyi olması bir avantaj ama üniversite hayatın da öyle bankacılık gibi büyük projeler çalıştırmayacağın için bu özelliklere çıkmaya hiç gerek yok. Ama bu kadar yüksek özelliklere sahip olmayı da herkes ister tabi. Nerden baksan bir avantaj diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı